Wielki dzień Polek. Powalczą w finale w Warszawie

Weronika Falkowska i Katarzyna Piter jednego dnia przeszły przez ćwierćfinał oraz półfinał debla w BNP Paribas Warsaw Open. Polki weszły do finału dzięki zwycięstwu w dwóch setach z Lindą Noskovą i Xiyu Wang.

Weronika Falkowska Materiały prasowe / Olga Pietrzak / Na zdjęciu: Weronika Falkowska
Weronika Falkowska i Katarzyna Piter miały za sobą dwa zwycięstwa na kortach w Warszawie. W pierwszym meczu okazały się lepsze niż Nigina Abduraimowa i Jodie Burrage, a także w piątek pokonały Lidzię Marozawę i Alaksandrę Sasnowicz. Polki prezentowały się dobrze w tych pojedynkach.

Między ćwierćfinałem i półfinałem minęło mało czasu, ale zmieniły się okoliczności. Polki zmierzyły się z Lindą Noskovą oraz Xiyu Wang pod dachem, a nie na odkrytym korcie. Młoda Czeszka odhaczyła obowiązek w turnieju deblistek przed zaplanowanym na sobotnie przedpołudnie meczem z Igą Świątek w singlu.

Awans do półfinału nie zaspokoił apetytu Weroniki Falkowskiej i Katarzyny Piter. W pierwszym secie meczu z Lindą Noskovą oraz Xiyu Wang odwróciły wynik 0:2 na 4:2. Czeszka oraz Chinka nie poddały się i nawet w ostatnim gemie seta miały możliwość wykorzystania break pointa i doprowadzenia do remisu, ale ostatecznie to Polki postawiły na swoim i zwyciężyły 6:4. W ten sposób wykonały duży krok w kierunku finału turnieju w Warszawie.

Także drugi set zakończył się wynikiem 6:4 dla Weroniki Falkowskiej i Katarzyny Piter. Polki nie oddały przeciwniczkom inicjatywy, a po przełamaniu w gemie na 4:3 konsekwentnie pilnowały własnego podania. W sobotę w finale zagrają o tytuł z Heather Watson oraz Yaniną Wickmayer. Brytyjka i Belgijka okazały się w piątek lepsze niż Ankita Raina i Yue Yuan.

BNP Paribas Warsaw Open, Warszawa (Polska)
WTA 250, kort twardy, pula nagród 259,3 tys. dolarów
piątek, 28 lipca

Półfinał gry podwójnej:

Weronika Falkowska (Polska) / Katarzyna Piter (Polska) - Linda Noskova (Czechy) / Xiyu Wang (Chiny) 6:4, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Weronika Falkowska i Katarzyna Kawa wygrają turniej w Warszawie?