Mistrzyni Wimbledonu zagrała w Pradze. Trzysetowy bój z Hinduską

Czeszka Barbora Strycova pożegnała się z turniejem WTA 250 w Pradze. Deblowa mistrzyni Wimbledonu przegrała z Hinduską Ankitą Rainą po trzysetowej batalii.

Barbora Strycova PAP/EPA / MARTIN DIVISEK / Na zdjęciu: Barbora Strycova
Barbora Strycova (WTA 427) wznowiła karierę po dwuletniej nieobecności. W deblu efekt był wyśmienity, bo w lipcu wygrała Wimbledon w parze z Su-Wei Hsieh. W singlu Czeszce tak dobrze nie idzie. W Pradze odpadła w I rundzie po porażce 6:3, 3:6, 4:6 z Ankitą Rainą (WTA 196).

W trzecim secie Strycova prowadziła 3:1, ale straciła pięć z sześciu kolejnych gemów. Spotkanie trwało dwie godziny i 25 minut. Raina obroniła dziewięć z 12 break pointów i wykorzystała cztery z dziewięciu szans na przełamanie. Kolejną rywalką Hinduski będzie inna Czeszka Linda Noskova.

Strycova w WTA Tour w swoim dorobku ma dwa tytuły w singlu i 32 w deblu. W grze pojedynczej jej najlepszym wielkoszlemowym osiągnięciem jest półfinał Wimbledonu 2019. W grze podwójnej może się pochwalić dwoma triumfami w imprezach tej rangi. Odniosła je w Londynie w 2019 i 2023 roku z Tajwanką Su-Wei Hsieh. Czeszka jest również brązową medalistką igrzysk olimpijskich z Rio de Janeiro (2016) razem z Lucie Safarovą.

W środę odbyły się też dwa mecze II rundy. Kateryna Baindl (WTA 98) prowadziła 5:0, gdy Jule Niemeier (WTA 101) skreczowała. Kolejną rywalką Ukrainki będzie Jaqueline Cristian (WTA 122), która wygrała 6:4, 6:3 z Emilianą Arango (WTA 181). W pierwszym secie Rumunka wróciła ze stanu 0:2 i 30-40.

Rozpoczęty został jeszcze jeden mecz, ale szybko został przerwany. Nao Hibino (WTA 136) w pierwszym secie objęła prowadzenie 2:1 z Viktorią Hruncakovą (WTA 117). Tenisistki opuściły kort z powodu deszcz. Spotkanie zostanie dokończone w czwartek.

Livesport Prague Open, Praga (Czechy)
WTA 250, kort twardy, pula nagród 259,3 tys. dolarów
środa, 2 sierpnia

II runda gry pojedynczej:

Kateryna Baindl (Ukraina, 8) - Jule Niemeier (Niemcy) 5:0 i krecz
Jaqueline Cristian (Rumunia) - Emiliana Arango (Kolumbia, Q) 6:4, 6:3
Nao Hibino (Japonia, LL) - Viktoria Hruncakova (Słowacja, Q) 2:1 *do dokończenia