Udany start Magdaleny Fręch. Powalczy o główną drabinkę prestiżowego turnieju

Magdalena Fręch awansowała do drugiej rundy kwalifikacji. Polka w pierwszym meczu w Montrealu pokonała Australijkę Storm Hunter po dwusetowym starciu.

Mateusz Wasiewski
Magdalena Fręch Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
Trzecia rakieta naszego kraju powróciła do rywalizacji po krótkiej przerwie spowodowanej problemami z plecami. Mogliśmy oglądać ją już podczas zmagań w Waszyngtonie, gdzie błyskawicznie przeszła przez eliminacje i awansowała do drabinki głównej. Ostatecznie przegrała w pierwszej rundzie z Amerykanką Peyton Stearns.

Kolejnym przystankiem Magdaleny Fręch jest turniej WTA 1000 w Montrealu. Kanadyjskie zmagania Polka rozpoczęła od eliminacji. W pierwszej ich rundzie zmierzyła się z Australijką Storm Hunter - 151. tenisistką świata.

Na początku spotkania drobne problemy z podaniem miała Fręch. Podopieczna Andrzeja Kobierskiego zdołała je jednak opanować i powrócić do swojego stylu gry. Gemy serwisowe Australijki wyglądały pewnie. Do czasu, bo łodzianka przełamała swoją rywalkę przy stanie 3:1.

Hunter od razu chciała odrobić straty i starała się agresywnie returnować. Zapracowała na jednego break pointa, którego jednak nie wykorzystała. Fręch utrzymała swoje podanie, a potem wygrała kolejnego gema serwisowego przeciwniczki. 25-latka odniosła triumf w tej partii 6:2.

Z każdą kolejną minutą wydawało się, że nasza tenisistka czuje się coraz pewniej na korcie. Hunter nie prezentowała też zbyt wysokiego poziomu w żadnym aspekcie. Spryt biało-czerwonej zawodniczki pozwolił jej doprowadzić do kolejnego przełamania i objęcia prowadzenia 3:1 w drugim secie.

80. zawodniczka rankingu WTA pewnie szła po zwycięstwo. Pod koniec spotkania bardzo dobrze serwowała. Do tego jej rywalka wyglądała już na zupełnie zagubioną. Ostatecznie w drugim secie Fręch również oddała Australijce zaledwie dwa gemy.

Tym samym Polka awansowała do drugiej, a zarazem ostatniej rundy kwalifikacji w Montrealu. W niej zmierzy się ponownie z Amerykanką Peyton Stearns.

National Bank Open presented by Rogers, Montreal (Kanada)
WTA 1000, kort twardy, pula nagród 2,788 mln dolarów
sobota, 5 sierpnia

I runda eliminacji gry pojedynczej:

Magdalena Fręch (Polska, 9) - Storm Hunter (Australia) 6:2, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Magdalena Fręch awansuje do drabinki głównej turnieju w Montrealu?