Danił Miedwiediew postrachem Włochów w Toronto. Kolejny tenisista z Top 10 za burtą

Danił Miedwiediew bez straty seta pokonał Lorenzo Musettiego w III rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Toronto. Kolejnym rywalem moskwianina będzie Alex de Minaur, który wyeliminował Taylora Fritza.

Marcin Motyka
Danił Miedwiediew Getty Images / Mert Alper Dervis/Anadolu Agency / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew
Danił Miedwiediew podczas turnieju ATP Masters 1000 w Toronto jest jak dotychczas postrachem dla Włochów. Po tym, jak na otwarcie swoich występów wyeliminował Matteo Arnaldiego, w czwartek, w meczu 1/8 finału, pokonał 6:4, 6:4 rozstawionego z numerem 16. Lorenzo Musettiego.

Dla Miedwiediewa był to rutynowy pojedynek. Moskwianin skuteczniej serwował i miał przewagę w wymianach z linii końcowej. Jedyny słabszy moment przytrafił mu się w drugim secie, kiedy oddał przewagę breaka, ale natychmiast wrócił na właściwe tory, ponownie przełamał rywala i doprowadził mecz do szczęśliwego dla siebie zakończenia.

W ciągu 93 minut gry Miedwiediew zaserwował dwa asy, jeden raz został przełamany, wykorzystał trzy z sześciu break pointów, posłał 21 zagrań kończących i popełnił tylko dziewięć niewymuszonych błędów.

Ćwierćfinałowym przeciwnikiem oznaczonego numerem drugim tenisisty z Moskwy będzie nie reprezentant Włoch, lecz Australii - Alex de Minaur. Z 24-latkiem z Sydney ma bilans 4-1, a wszystkie mecze rozegrali na twardej nawierzchni.

De Minaur w czwartek sprawił niespodziankę i pokonał 7:6(7), 4:6, 6:1 Taylora Fritza, turniejową "ósemkę". Tym samym Amerykanin stał się siódmym spośród dziesięciu najwyżej rozstawionych tenisistów, który już pożegnał się z National Bank Open.