Czeska dominacja w Łodzi. Polak zatrzymany w finale

W sobotę wyłoniono triumfatorów turnieju debla oraz obu finalistów singla zawodów Zahir Łódź Cup 2023. Na polskiej mączce znakomicie czują się reprezentanci Czech.

Rafał Smoliński
Szymon Kielan Materiały prasowe / Kinga Szynklarz / Na zdjęciu: Szymon Kielan
W sobotnim finale gry podwójnej turnieju ITF World Tour o puli nagród 25 tys. dolarów para Szymon Kielan i Milos Karol zmierzyła się z duetem Matyas Cerny i Daniel Paty. Polak i Słowak czterokrotnie stracili serwis i po 69 minutach przegrali 3:6, 3:6.

Tym samym to Czesi zostali zwycięzcami turnieju debla na łódzkich kortach ziemnych. Cerny sięgnął po drugie zawodowe mistrzostwo w grze podwójnej, natomiast Paty po piąte.

Reprezentanci naszych południowych sąsiadów zdominowali również zmagania w grze pojedynczej. Daniel Paty pewnie pokonał w 65 minut rozstawionego z ósmym numerem Litwina Viliusa Gaubasa 6:2, 6:2.

Jego przeciwnikiem w finale został Andrew Paulson, gdy po bratobójczym boju wygrał z Jakubem Nicodem 3:6, 7:6(0), 6:2. Rozstawiony z "dwójką" Czech utrzymał nerwy na wodzy w końcowej fazie drugiego seta, a w trzeciej partii okazał się lepszy o dwa przełamania. Po dwóch godzinach i 44 minutach odwrócił losy pojedynku i zameldował się w finale.

Finał turnieju Zahir Łódź Cup 2023 odbędzie się w niedzielę. Początek decydującego pojedynku zaplanowano na godz. 10:00. 23-letni Paty powalczy o premierowe singlowe mistrzostwo na zawodowych kortach. Natomiast 21-letni Paulson celuje w szósty tytuł. Czesi zmierzą się ze sobą po raz pierwszy.

Zahir Łódź Cup, Łódź (Polska)
ITF World Tennis Tour, kort ziemny, pula nagród 25 tys. dolarów

GRA POJEDYNCZA

finał gry pojedynczej:

niedziela, 13 sierpnia

Daniel Paty (Czechy) - Andrew Paulson (Czechy, 2)

półfinał gry pojedynczej:

sobota, 12 sierpnia

Daniel Paty (Czechy) - Vilius Gaubas (Litwa, 8) 6:2, 6:2
Andrew Paulson (Czechy, 2) - Jakub Nicod (Czechy) 3:6, 7:6(0), 6:2

GRA PODWÓJNA

finał gry podwójnej:

Matyas Cerny (Czechy) / Daniel Paty (Czechy) - Milos Karol (Słowacja, 1) / Szymon Kielan (Polska, 1) 6:3, 6:3

Hubert Hurkacz chciał zszokować świat. Pokonanie Alcaraza było tak blisko!