"Dziwna sytuacja". Aż sędzina musiała zwrócić uwagę rywalce Świątek

Danielle Collins nie miała zbyt wielu argumentów w trakcie środowego meczu z Iga Świątek podczas WTA Cincinnati (0:2). Amerykanka próbowała jednak pewnych zagrywek, które nie przyniosły skutku. Odnieśli się do nich komentatorzy Canal Plus Sport.

Mateusz Byczkowski
Danielle Collins Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Danielle Collins
Jakiś czas temu Danielle Collins mierzyła się już z Igą Świątek. Obie panie stoczyły zacięty pojedynek w turnieju w WTA Montreal. Górą była wtedy liderka światowego rankingu. Do ich spotkania doszło ponownie - tym razem w Cincinnati.

Wiele wskazywało na to, że po trzysetowym boju w poprzednim tygodniu, czeka nas zacięty mecz. Ostatecznie Polka nie dała szans swojej rywalce, która ugrała jedynie... gema (więcej przeczytasz TUTAJ). Amerykańska tenisistka nie dała rady wybić Świątek z rytmu.

Choć próbowała. Collins przy stanie 4:1 dla światowej "jedynki" w pierwszym secie, nie usiadła nawet na krzesełku w trakcie przerwy.

- Od razu zmieniła stronę kortu. Czekała na koniec przerwy aż Iga Świątek wstanie i rozpocznie kolejnego gema. Rzadki obrazek, dość dziwna sytuacja - powiedział komentujący to spotkanie Maciej Zaręba.

- Tym samym nie stosuje się do wyraźnych zaleceń pani sędzi, która mówi, że mecz jest transmitowany w telewizji. Dlatego dopóki nie powiem "czas", to siedzicie na swoich miejscach - dodała Joanna Sakowicz-Kostecka.

W 1/8 finału turnieju WTA w Cincinnati Iga Świątek zagra z wygraną meczu Qinwen Zheng - Venus Williams.