Udane eliminacje Polaka w Czechach. W Chinach nie było kolorowo

Rozpoczął się kolejny tydzień rywalizacji w zawodach rangi ATP Challenger Tour. Filip Peliwo wybrał się do chińskiego Zhuhai. Z kolei w czeskiej Pradze przystąpili do eliminacji Paweł Ciaś i Szymon Kielan.

Rafał Smoliński
Paweł Ciaś Materiały prasowe / Olga Pietrzak / Na zdjęciu: Paweł Ciaś
Po występie w Kozerkach Filip Peliwo (ATP 344) zdecydował się szybko zmienić kontynent. 29-latek poleciał do chińskiego Zhuhai, gdzie został rozstawiony z siódmym numerem. Jego przeciwnikiem w I rundzie był Arthur Weber (ATP 386).

Francuz okazał się lepszy od Polaka w dwóch setach. W premierowej odsłonie szybko odskoczył na 3:0 i nie oddał już prowadzenia. Natomiast w drugiej partii zadał decydujący cios przy stanie po 3, gdy zdobył dwa przełamania.

Peliwo nie wykorzystał żadnego z ośmiu break pointów i przegrał ostatecznie 3:6, 3:6. We wtorek przystąpi do rywalizacji w grze podwójnej chińskiej imprezy. Partnerem Polaka został Szwajcar Luca Castelnuovo, a rywalami na inaugurację będą Grecy Markos Kalovelonis i Stefanos Sakellaridis.

Hengqin International Tennis Challenger, Zhuhai (Chiny)
ATP Challenger Tour, kort twardy, pula nagród 40 tys. dolarów
poniedziałek, 21 sierpnia

I runda gry pojedynczej:

Arthur Weber (Francja) - Filip Peliwo (Polska, 7) 6:3, 6:3

I runda gry podwójnej:

Filip Peliwo (Polska) / Luca Castelnuovo (Szwajcaria) - Markos Kalovelonis (Grecja) / Stefanos Sakellaridis (Grecja) *wtorek

****
Dwójka Biało-Czerwonych zgłosiła się do kwalifikacji do zawodów ATP Challenger Tour w Pradze. Na czeskiej mączce porażki w I rudzie doznał Szymon Kielan. Jego rywalem był najwyżej rozstawiony Czech Michael Vrbensky, który zwyciężył 6:2, 6:4.

Skuteczny w eliminacjach był Paweł Ciaś. 29-latek pokonał na początek Hiszpana Daniela Meridę 6:4, 6:2. Natomiast w decydującej fazie kwalifikacji Polak obronił 13 z 14 break pointów i wygrał z Aleksandrem Donskim 7:6(1), 7:6(7). Bułgar nie wykorzystał w pierwszym secie trzech piłek setowych, a w drugiej partii zmarnował przewagę przełamania.

Zwycięski Ciaś zagra w głównej drabince praskiego challengera. Już we wtorek jego przeciwnikiem będzie Czech Andrew Paulson, który parę tygodni temu triumfował w turnieju ITF World Tennis Tour w Łodzi.

IBG Prague Open by Moneta Money Bank, Praga (Czechy)