Zwrot akcji w finale w Poznaniu. Największy sukces w karierze

W niedzielę rozegrano finał zawodów ITF World Tennis Tour o puli nagród 25 tys. dolarów na kortach ziemnych w Poznaniu. Nowym mistrzem turnieju Talex Open został Lorenzo Joaquin Rodriguez.

Rafał Smoliński
Tenis Materiały prasowe / Tenis
O tytuł w stolicy Wielkopolski rywalizowali w niedzielę Georgij Krawczenko (ATP 675) i Lorenzo Joaquin Rodriguez (ATP 733). Faworytem zdawał się być Ukrainiec, ale Argentyńczyk powrócił ze stanu 0-1 w setach i wygrał ostatecznie po 124 minutach 4:6, 6:4, 6:1.

W partii otwarcia Krawczenko odrobił stratę breaka i zamknął seta. W drugiej odsłonie znów musiał gonić wynik, ale tym Rodriguez był lepszy w końcówce. Decydująca część spotkania pewnie już padła łupem Argentyńczyka, który postarał się o dwa przełamania.

23-letni Rodriguez odniósł w Poznaniu życiowy sukces. To jego pierwszy singlowy tytuł na zawodowych kortach (wcześniej wywalczył cztery trofea w deblu). Aby go zdobyć, musiał pokonać pięciu rywali, w tym trzech reprezentantów Ukrainy.

Krawczenko pokazał się w Poznaniu z bardzo dobrej strony, ale na trzecie singlowe mistrzostwo będzie musiał jeszcze poczekać. 23-letni Ukrainiec triumfował jak na razie w zawodach ITF World Tennis Tour w hiszpańskim Nules (2019 rok) oraz tureckiej Antalyi (2020 rok).

Talex Open, Poznań (Polska)
ITF World Tennis Tour, kort ziemny, pula nagród 25 tys. dolarów

GRA POJEDYNCZA

finał gry pojedynczej:

niedziela, 27 sierpnia

Lorenzo Joaquin Rodriguez (Argentyna) - Georgij Krawczenko (Ukraina) 4:6, 6:4, 6:1