Wróciła do wielkoszlemowej rywalizacji. Finalistka Australian Open rywalką Linette

Jennifer Brady ponownie rywalizuje na poziomie wielkoszlemowej imprezy. W US Open 2023 finalistka Australian Open 2021 pokonała Australijkę Kimberly Birrell. Amerykanka będzie kolejną rywalką Magdy Linette.

Magda Linette Materiały prasowe / PZT/Michał Jędrzejewski / Na zdjęciu: Magda Linette
Jennifer Brady (WTA 433) ma za sobą poważną kontuzję kolana, która wykluczyła ją z gry na dwa lata. W US Open 2023 Amerykanka notuje pierwszy wielkoszlemowy występ od Rolanda Garrosa 2021. Na początek pokonała 6:3, 7:6(4) Kimberly Birrell (WTA 111).

W pierwszym secie Birrell uzyskała przełamanie na 2:1. Od tego momentu Brady zdobyła pięć z sześciu kolejnych gemów. W drugiej partii Amerykanka wróciła ze stanu 3:5.

Spotkanie trwało godzinę i 54 minuty. Birrell wykorzystała cztery z dziewięciu break pointów. Brady na przełamanie zamieniła pięć z sześciu okazji. Australijce naliczono 19 kończących uderzeń i 29 niewymuszonych błędów. Amerykance zanotowano 26 piłek wygranych bezpośrednio i 33 pomyłki.

Brady w swoim dorobku ma jeden singlowy tytuł w WTA Tour. Zdobyła go w 2020 roku w Lexington. W obecnym sezonie Amerykanka pokonała Anhelinę Kalininę w Waszyngtonie (był to jej pierwszy turniej WTA po powrocie) i Jelenę Ostapenko w Montrealu oraz urwała seta Jelenie Rybakinie. W rankingu Brady najwyżej była notowana na 13. miejscu.

Amerykanka jest finalistką Australian Open 2021. W US Open jej najlepszym wynikiem jest półfinał z 2020 roku. Brady będzie kolejną rywalką Magdy Linette. Bilans ich spotkań to 3-1 dla reprezentantki USA.

US Open, Nowy Jork (USA)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 65 mln dolarów
poniedziałek, 28 sierpnia

I runda gry pojedynczej:

Jennifer Brady (USA) - Kimberly Birrell (Australia, LL) 6:3, 7:6(4)

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy Magda Linette pokona Jennifer Brady?