Smutny dzień dla Polek na praskiej mączce. Spóźniony atak Chwalińskiej

Maja Chwalińska i Martyna Kubka nie zrobiły kolejnego kroku w zawodach ITF World Tennis Tour o puli nagród 60 tys. dolarów na kortach ziemnych w Pradze. W głównej drabince obie Polki odpadły na etapie II rundy.

Rafał Smoliński
Maja Chwalińska Materiały prasowe / Olga Pietrzak / Na zdjęciu: Maja Chwalińska
We wtorek nasze panie przeszły przez eliminacje i wygrały pierwsze mecze w turnieju głównym. Niestety w środę nie udało się im osiągnąć kolejnego zwycięstwa i awansować do 1/8 finału.

Maja Chwalińska (WTA 389) mimo niższego rankingu była faworytką, ale skuteczniejsza okazała się oznaczona 12. numerem Camilla Rosatello (WTA 305), która na początek otrzymała wolny los. Włoszka wygrała cały mecz w godzinę i 49 minut 6:3, 7:6(4).

Chwalińska pokazała waleczne serce, gdy zerwała się do odrabiania strat przy stanie 3:6, 0:4. Udało jej się wyrównać na po 5, a w 12. gemie obronić piłkę meczową. Jednak potem był tie-break, w którym górą okazała się reprezentantka Italii.

Martyna Kubka (WTA 506) spotkała się w II rundzie z Seone Mendez (WTA 279), która dopiero co zaprezentowała się w naszym kraju. Australijka była faworytką i wywiązała się ze swojej roli. Oznaczona ósmym numerem tenisistka miała pewne problemy tylko w pierwszym secie. Cały mecz wygrała w 72 minuty 6:4, 6:2.

Tenisistka z Zielonej Góry przystąpiła jeszcze w środę do rywalizacji w deblu. Wspólnie z Żibek Kulambajewą zmierzyła się z oznaczoną drugim numerem parą Dominika Salkova i Renata Voracova. Polka i Kazaszka pokonały Czeszki 6:0, 7:6(3). Ich kolejnymi przeciwniczkami będą Rumunka Andreea Mitu i Ukrainka Waleria Strachowa.

Kuchyne Gorenje Prague Open, Praga (Czechy)
ITF World Tennis Tour, kort ziemny, pula nagród 60 tys. dolarów
środa, 30 sierpnia

II runda gry pojedynczej:

Camilla Rosatello (Włochy, 12) - Maja Chwalińska (Polska, Q) 6:3, 7:6(4)
Seone Mendez (Australia, 8) - Martyna Kubka (Polska, Q) 6:4, 6:2

I runda gry podwójnej:

Martyna Kubka (Polska) / Żibek Kulambajewa (Kazachstan) - Dominika Salkova (Czechy, 2) / Renata Voracova (Czechy, 2) 6:0, 7:6(3)

Czy Maja Chwalińska zakończy 2023 rok w Top 200?