Awans Huberta Hurkacza. Tyle już zarobił w US Open

Hubert Hurkacz poradził sobie z pierwszym przeciwnikiem w wielkoszlemowym US Open. Polak może przygotowywać się do kolejnych wyzwań. Za awans do drugiej rundy zarobił 123 000 dolarów.

Hubert Hurkacz Materiały prasowe / ATP / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Pierwszym przeciwnikiem Huberta Hurkacza w wielkoszlemowym US Open był Marc-Andrea Huesler. Polak zmierzył się ze Szwajcarem w drugim dniu imprezy. Po pozytywnych występach w Toronto i w Cincinnati zwiększyły się oczekiwania wobec gry wrocławianina w Nowym Jorku. Hurkacz był faworytem w meczu z Hueslerem.

Zanosiło się na wielkie niepowodzenie i kolejny rozdział nieudanych przygód Huberta Hurkacza w US Open. Dopiero po dwóch przegranych setach Polak przebudził się. Hurkacz odwrócił wynik meczu z 0:2 na 3:2 i awansował po trzech godzinach oraz 16 minutach spędzonych na korcie.

Reprezentant Polski zarobił za wejście do drugiej rundy US Open 123 000 dolarów. Jego wypłata może rosnąć po kolejnych awansach. Jego następnym przeciwnikiem będzie Jack Draper. Do tego starcia dojdzie w czwartek.

Organizatorzy US Open przygotowali rekordową pulę nagród w porównaniu z wcześniejszymi turniejami wielkoszlemowymi. Do podziału jest ponad 65 milionów dolarów. Pula jest wyższa niż w poprzednim sezonie o 8,15 procenta. Na każdym etapie gry pojedynczej są takie same nagrody dla kobiet oraz mężczyzn. Na najlepszych czekają po trzy miliony dolarów.

Czy Hubert Hurkacz wygra w karierze turniej wielkoszlemowy?