To była wielka okazja. Super tie-break rozstrzygnął mecz Piter

Katarzyna Piter i Alize Cornet zdecydowały się na wspólny start w turnieju debla wielkoszlemowego US Open 2023. Polsko-francuska para nie zmierzyła się z wielkimi mistrzyniami i nie wykorzystała szansy na awans do II rundy.

Rafał Smoliński
Katarzyna Piter Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Katarzyna Piter
Pierwotnie Katarzyna Piter i Alize Cornet miały się zmierzyć z utytułowaną parą Caroline Garcia i Kristina Mladenović. Jednak Francuzki zdecydowały się wycofać, bo smutne wieści przekazała Garcia. Parę dni temu zmarła jej babcia i trudno byłoby jej dalej rywalizować w US Open 2023.

Miejsce Francuzek zajęły Aliona Bolsova i Rebeka Masarova. W środowy wieczór zmierzyły się one z Polką i Francuzką. O zwycięstwie rozstrzygnął super tie-break trzeciego seta, a z wygranej 6:7(3), 6:3, 7:6(7) cieszyły się po dwóch godzinach i 39 minutach Hiszpanki.

To był bardzo wyrównany mecz, a losy każdego seta mogły się potoczyć inaczej. W pierwszej partii Piter i Cornet przegrywały już 2:5, ale odrobiła dwa przełamania i kluczowy okazał się tie-break. W nim poznanianka i jej partnerka nie dały szans rywalkom.

W drugiej partii Bolsova i Masarova wyciągnęły wnioski z poprzedniego seta. Po dwóch przełamaniach wysunęły się na 5:1, ale tym razem nie pozwoliły rywalkom wrócić do gry. Polka i Francuzka odrobiły tylko jednego breaka. Jednak w dziewiątym gemie Hiszpanki zwieńczyły tę część spotkania i wyrównały stan meczu.

Emocje były także w trzecim secie. Bolsova i Masarova otworzyły go przełamaniem i długo cieszyły się z prowadzenia. Straciły je dopiero w dziesiątym gemie, gdy bez powodzenia podawały po zwycięstwo. Finalnie o awansie do II rundy turnieju debla rozstrzygnął super tie-break. 10 punktów jako pierwsze zdobyły Hiszpanki i to one zakwalifikowały się do dalszej fazy.

Zwycięskie Bolsova i Masarova zmierzą się teraz z oznaczoną szóstym numerem kanadyjsko-amerykańską parą Leylah Fernandez i Taylor Townsend. Dla Piter i Cornet występ w Nowym Jorku dobiegł już końca. Wcześniej Francuzka odpadła już w I rundzie singla.

US Open, Nowy Jork (USA)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 65 mln dolarów
środa, 30 sierpnia

I runda gry podwójnej kobiet:

Aliona Bolsova (Hiszpania, Alt) / Rebeka Masarova (Hiszpania, Alt) - Alize Cornet (Francja) / Katarzyna Piter (Polska) 6:7(3), 6:3, 7:6(7)

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Katarzyna Piter osiągnie Top 50 rankingu deblistek?