Polacy poznali rywali w Szczecinie

Już w niedzielę, 10 września rozpocznie się turniej rangi ATP Challenger w Szczecinie. Dzień wcześniej rozlosowano drabinkę i jasne stało się, z kim będą rywalizować Polacy w kwalifikacjach oraz głównym turnieju.

Jakub Fordon
Jakub Fordon
Łukasz Kubot WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Na zdjęciu: Łukasz Kubot
Rusza jubileuszowa edycja turnieju rangi ATP Challenger w Szczecinie. Impreza odbędzie się 30. raz w historii. Dojdzie do niej za sprawą prezydenta miasta i jego zastępcy, bo z finansowania wycofało się Pekao.

Tym samym turniej odbędzie się pod nazwą Invest in Szczecin Open, a rozpocznie 10 września. To właśnie w niedzielę rozpoczną się kwalifikacje do głównej drabinki. W nich zobaczymy liczną grupę Polaków.

Wszyscy Biało-Czerwoni staną przed trudnym wyzwaniem, bo zmierzą się z wyżej notowanymi rywalami. Kacper Królikowski zmierzy się z Carlosem Tabernerem, Paweł Ciaś z Clementem Taburem, Szymon Kielan z Stevenem Diezem, Adrian Andrzejczuk z Timo Stodderem, a przeciwnikiem Jaszy Szajrycha będzie Henri Squire.

W głównej drabince po otrzymaniu dzikich kart wystąpią Daniel Michalski oraz Maks Kaśnikowski. Pierwszy z wymienionych będzie rywalizował z Bułgarem Adrianem Andriejewem. Drugi natomiast zmierzy się z Holendrem Jelle Selsem.

W deblu zobaczymy natomiast Łukasza Kubota. 41-latek stworzy parę wspólnie z młodszym o 20 lat Kaśnikowskim. Ich pierwszymi przeciwnikami będą Raul Brancaccio i Pedro Martinez. Ponadto w deblu wystąpi Kielan, którego partnerem będzie Brytyjczyk polskiego pochodzenia - Jan Choinski. Ta dwójka zmierzy się ze Zdenkiem Kolarem i Sergio Martosem Gornesem.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: można im pozazdrościć. Tak spędzili miesiąc miodowy
Czy któryś z Polaków dojdzie przynajmniej do półfinału?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×