Katarzyna Kawa nie zatrzymuje się. Kolejna faworytka pokonana

Reprezentantka Polski zagra w ćwierćfinale Challengera na kortach ziemnych w Parmie. W środę pokonała w dwóch setach rozstawioną Alionę Bolsovą, która była uznawana za faworytkę meczu.

Katarzyna Kawa Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Katarzyna Kawa
Katarzyna Kawa otworzyła swoim meczem dzień na kortach ziemnych w Parmie. Pojedynek o wejście do ćwierćfinału był jej trzecim singlowym we włoskim Challengerze. W kwalifikacjach zwyciężyła z Iriną Chromaczewą, a w pierwszej rundzie z Darją Semenistają.

Polka potrafiła w ostatnich tygodniach sprawiać niespodzianki i również wyeliminowanie rozstawionej z numerem ósmym Aliony Bolsovej było zaskoczeniem. Katarzyna Kawa jest notowana o 131 miejsc niżej w rankingu WTA. Ponadto, Hiszpanka osiągnęła swój największy sukces w turniejach wielkoszlemowych na kortach ziemnych Rolanda Garrosa. W 2019 roku awansowała w Paryżu do czwartej rundy.

Katarzyna Kawa rozpoczęła mecz rozpędzona i bez respektu dla przeciwniczki. Już w pierwszym gemie przełamała serwis Hiszpanki, a że do końca seta nie doszło już do ani jednego zwycięstwa odbierającej w gemie, to zakończył się on wynikiem 6:4.

W drugiej partii zanosiło się na większe problemy, ponieważ to Polka straciła podanie, a niebawem zrobiło się 3:0 dla Aliony Bolsovej. Rozstawiona tenisistka nie potrafiła jednak równie dobrze pilnować zaliczki i w od stanu 4:2 nie wygrała już ani jednego gema. Katarzyna Kawa popisała się odwróceniem wyniku na 6:4 i mogła cieszyć się z pozostania w turnieju.

Przeciwniczką Katarzyny Kawy w ćwierćfinale będzie nierozstawiona tenisistka - zwyciężczyni mecz Dalmy Galfi z Jessicą Bouzas Maneiro.