Zmienne szczęście Brytyjczyków w Zhuhai. Odpadł Andy Murray

Andy Murray w trzech setach przegrał z Asłanem Karacewem w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 250 w Zhuhai. Pewnie awansował za to drugi z Brytyjczyków, Cameron Norrie, który w sobotę stracił trzy gemy.

Marcin Motyka
Andy Murray Getty Images / Mitchell Layton / Na zdjęciu: Andy Murray
Choć Andy Murray najlepsze lata ma za sobą, jego występy wciąż przyciągają uwagę. W tym tygodniu zdecydował się na start w turnieju ATP w Zhuhai, gdzie jednak odpadł już w II rundzie. W sobotę rozstawiony z numerem siódmym Brytyjczyk przegrał 4:6, 6:3, 6:2 z Asłanem Karacewem.

Mecz trwał prawie trzy godziny, a wraz z rozwojem wydarzeń coraz większą przewagę zyskiwał Karacew. Tenisista z Władykaukazu podniósł się po przegranym pierwszym secie, drugiego wygrał 6:3, a w trzecim błyskawicznie wyszedł na prowadzenie 4:0, by zwyciężyć 6:2.

W ćwierćfinale rywalem Karacewa będzie kolejny Brytyjczyk, Cameron Norrie. Drugi najwyżej rozstawiony uczestnik turnieju ani razu nie został przełamany, uzyskał cztery breaki, przy własnym podaniu zdobył 33 z 44 rozegranych punktów i pokonał 6:0, 6:3 kwalifikanta Marka Polmansa.

Po trzysetowym i prawie dwugodzinnym pojedynku do 1/4 finału awansował Sebastian Korda. Oznaczony numerem czwartym Amerykanin wygrał 6:1, 2:6, 6:3 z Alexandre'em Mullerem, zapisując na swoim koncie dziewięć asów i cztery przełamania.

Ćwierćfinałowym przeciwnikiem Kordy będzie Tomas Martin Etcheverry. Argentyńczyk, turniejowa "piątka", w półtorej godziny uporał się z Daliborem Svrciną, oddając Czechowi pięć gemów.

Huafa Properties Zhuhai Championships, Zhuhai (Chiny)

Asłan Karacew - Andy Murray (Wielka Brytania, 7) 4:6, 6:3, 6:2

Faworyci nie mieli łatwo w meczach z kwalifikantami. Jubileuszowe zwycięstwo Grigora Dimitrowa