Wielki tenis wrócił do Pekinu. Andy Murray doprowadzony do frustracji

W czwartek ruszyła pierwsza od 2019 roku edycja rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 500 w Pekinie. W meczu dnia Alex de Minaur w trzech setach pokonał Andy'ego Murraya. Awansowali też Alejandro Davidovich i Tomas Martin Etcheverry.

Marcin Motyka
Andy Murray PAP/EPA / Mark R. Cristino / Na zdjęciu: Andy Murray
Po czterech latach turniej ATP w Pekinie wrócił do kalendarza rozgrywek męskiego cyklu. Hitem czwartkowych meczów I rundy był ten pomiędzy Alexem de Minaurem a Andym Murrayem. Po prawie trzygodzinnej batalii Australijczyk obronił trzy meczbole i zwyciężył 6:3, 5:7, 7:6(6).

Pojedynek od początku był niesamowicie zacięty. Obaj rozgrywali długie i wyniszczające wymiany. W pewnym momencie Murray został doprowadzony do frustracji i wyładował się na rakiecie. Brytyjczyk miał powody do złości, bo zostawił na korcie mnóstwo sił, ale w decydującym secie roztrwonił prowadzenie 5:2, nie wykorzystał trzech meczboli i poniósł porażkę.

Tym samym De Minaur podwyższył na 5-0 bilans konfrontacji z Murrayem. Kolejnym rywalem Australijczyka będzie Tommy Paul bądź rozstawiony z numerem drugim Danił Miedwiediew.

W innym prawie trzygodzinnym spotkaniu Tomas Martin Etcheverry pokonał 6:7(5), 7:6(4), 6:3 kwalifikanta Lloyda Harrisa. Argentyńczyk był o cztery punkty od porażki, ale przetrwał najtrudniejsze momenty i to on opuszczał kort jako triumfator.

Na pełnym dystansie setów rywalizowali też Ugo Humbert i Lorenzo Sonego. Francuz zaserwował dwa asy, wykorzystał pięć z 12 piłek na przełamanie i wygrał z Włochem 7:5, 3:6, 6:0.

Z kolei Alejandro Davidovich i Matteo Arnaldi stracili po cztery gemy. Hiszpan łatwo uporał się z posiadaczem dzikiej karty, Yi Zhou, a Włoch w meczu kwalifikantów ograł J.J. Wolfa.