Kuriozalna historia. Przerwano mecz Igi Świątek z Magdą Linette

W trakcie pojedynku Igi Świątek z Magdą Linette na korcie w Pekinie nastąpiła awaria systemu odpowiadającego za wyświetlanie reklam na arenie. Potrzebna była przerwa w grze.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
awaria systemu wyświetlania reklam na korcie w Pekinie Twitter / twitter.com/CANALPLUS_SPORT / Na zdjęciu: awaria systemu wyświetlania reklam na korcie w Pekinie
Stawką środowego pojedynku pomiędzy Igą Świątek i Magdą Linette był ćwierćfinał prestiżowego turnieju China Open WTA 1000 w Pekinie.

Na korcie w stolicy Państwa Środka lepsza okazała się 22-letnia Świątek, która wygrała w dwóch setach (6:1, 6:1 - więcej TUTAJ). Mecz trwał tylko godzinę i sześć minut.

Podczas "derbów Polski" w Pekinie doszło do niecodziennej sytuacji. Przy stanie 0:3 - z poziomu serwującej Linette - spotkanie zostało przerwane.

Wszystko przez awarię systemu obsługującego reklamy, wyświetlające się wokół kortu. Linette zwróciła uwagę pani sędzi, że reklamy na banerach nagle zaczęły ciągle się zmieniać, co przeszkadzało zawodniczkom.

Technicy potrzebowali ok. trzech minut, by naprawić usterkę. Sędzia w imieniu organizatorów przeprosiła Linette i polskie tenisistki mogły wrócić do rywalizacji.

Świątek w ćwierćfinale China Open 2023 zagra z Anheliną Kalininą lub Caroline Garcią.

Zobacz:
Iga Świątek górą w polskim meczu. Sprawdź, z kim i kiedy zagra w ćwierćfinale

ZOBACZ WIDEO: Pod Siatką. Jedziemy na IO! Zobacz kulisy wielkiego meczu
Iga Świątek wygra tegoroczny China Open WTA 1000 w Pekinie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×