Iga Świątek górą w polskim meczu. Sprawdź, z kim i kiedy zagra w ćwierćfinale

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / EPA/Wu Hao / Na zdjęciu: Iga Świątek
PAP/EPA / EPA/Wu Hao / Na zdjęciu: Iga Świątek

Iga Świątek nie dała żadnych szans Magdzie Linette w III rundzie turnieju w Pekinie. Wiceliderka światowego rankingu pokonała swoją rodaczkę 6:1, 6:1. Sprawdź, kiedy wróci do gry i kto będzie jej najbliższą rywalką.

Iga Świątek była zdecydowaną faworytką meczu z Magdą Linette. Od początku 22-latka dominowała na korcie i w pierwszym secie straciła zaledwie jednego gema.

W drugiej partii obraz gry nie uległ zmianie. W dalszym ciągu to Świątek zdecydowanie przeważała i systematycznie powiększała swoją przewagę. Linette z kolei była coraz bardziej zrezygnowana.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 6:1, 6:1. Świątek tym samym znalazła się wśród ośmiu najlepszych zawodniczek turnieju, a Linette pożegnała się z rywalizacją.

W ćwierćfinale Iga Świątek zmierzy się z lepszą w meczu Anhelina Kalinina - Caroline Garcia. To spotkanie odbędzie się dopiero w czwartek (5 października) nad ranem czasu polskiego.

Iga Świątek do rywalizacji powróci natomiast w piątek. Dokładną godzinę rozegrania meczu poznamy, gdy organizatorzy opublikują szczegółowy plan gier.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Iga Świątek zwycięży w turnieju w Pekinie?