Ostapenko i Rybakina nie hamują w Pekinie

Do ćwierćfinałów turnieju WTA w Pekinie weszły Iga Świątek, Jelena Ostapenko, Jelena Rybakina oraz Ludmiła Samsonowa. Jedna ze środowych konfrontacji była bardzo wyrównana.

Jelena Rybakina PAP/EPA / ALI HAIDER / Na zdjęciu: Jelena Rybakina
Najważniejszym wydarzeń dla kibiców w Polsce był mecz Igi Świątek z Magdą Linette. Pierwsze w historii starcie tenisistek nie było wielkim widowiskiem i zakończyło się zwycięstwem Igi Świątek w dwóch setach. Wiceliderka rankingu WTA powalczy w ćwierćfinale w Pekinie.

Pogromczyni Igi Świątek w US Open - Jelena Ostapenko pozostaje w wysokiej formie. Łotyszka zwyciężyła w dwóch setach z rozstawioną z numerem czwartym Jessicą Pegula. Co prawda Amerykanka postawiła większy opór niż Magda Linette, ale nie było to wyraźnie dłuższe starcie. Zakończyło się po godzinie i 19 minutach. Jessica Pegula w środę odpadła również z turnieju deblistek, więc nie był to absolutnie jej dzień.

Jelena Rybakina i Ludmiła Samsonowa potrzebowały więcej czasu na wyeliminowanie przeciwniczek i wejście do ćwierćfinałów. Triumfatorka Wimbledonu z 2022 roku wygrała w trzech setach z Mirrą Andriejewą. Jelena Rybakina odwróciła wynik meczu po niepowodzeniu w pierwszej partii.

Ludmiła Samsonowa zeszła zadowolona z kortu po blisko trzech godzinach walki z Martą Kostiuk. Gra była wyrównana do końca, a Ludmiła Samsonowa zapewniła sobie pozostanie w turnieju w gemie na 7:5 w trzecim secie.