Tak Świątek wróciła do gry. Zobacz efektowną akcję Polki [WIDEO]

Iga Świątek musiała gonić wynik w rywalizacji z Caroline Garcią. O losach drugiego seta zadecydował tie-break, po którym Polka wróciła do gry. Zobacz, jak tego dokonała.

Mateusz Kozanecki
akcja Igi Świątek Twitter / CANAL+ Sport / Na zdjęciu: akcja Igi Świątek
Pojedynek Igi Świątek z Caroline Garcią dostarczył wielkich emocji. Pierwszego seta wygrała po tie-breaku Francuzka.

Wiceliderka światowego rankingu nie mogła się już pomylić. W drugiej partii prowadziła już 5-1 w tie-breaku, aby po chwili stracić całą przewagę.

Po chwili miała piłkę setową przy podaniu przeciwniczki. Obie zawodniczki rozegrały dłuższą wymianę. W końcu Świątek zagrała bekhend po przekątnej.

Na tę akcję rywalka nie była już w stanie odpowiedzieć. Garcia posłała piłkę w siatkę, co sprawiło, że w setach było już 1:1.

Końcówka to już popis Igi Świątek, która w decydującej partii straciła zaledwie gema. O finał powalczy z Marią Sakkari lub Coco Gauff.

Studzi nastroje ws. Świątek. "Ta wygrana nie jest powodem do popadania w wielki optymizm"
Fibak zdradził, co napisał mu trener Świątek. "Trafiłem"