Weteranka zwyciężyła w Nanchang. Gospodarze rozczarowani

W poniedziałek rozpoczęła się rywalizacja w turnieju głównym WTA w Nanchang. W swoich meczach zwyciężały Wiera Zwonariowa i Sara Sorribes. Odpadł natomiast rozstawiona z numerem piątym Lin Zhu.

Wiera Zwonariowa PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Wiera Zwonariowa
Na poniedziałek zostało zaplanowanych sześć meczów pierwszej rundy. Jedną z tenisistek, które kontynuują rywalizację na kortach twardych w Chinach, jest Wiera Zwonariowa. 39-letnia Rosjanka zwyciężyła w dwóch setach z Arianną Hartono z Holandii. Konfrontacja potrwała nieco ponad godzinę, a Zwonariowa została pokonana w sumie tylko w trzech gemach.

Do drugiej rundy przeszły również Sara Sorribes i Camila Osorio. Rozstawiona z numerem ósmym Hiszpanka wygrała w dwóch setach z Xinyu Jiang z Chin. Camila Osorio poradziła sobie natomiast z inną gospodynią Yexin Ma, którą było stać na rozstrzygnięcie zaledwie jednego gema.

Gospodarze turnieju w Nanchang zobaczyli w poniedziałek porażki aż czterech Chinek. Najmocniej liczyli na Lin Zhu, która w drabince była rozstawiona z numerem piątym. Chinka poniosła porażkę w dwóch setach z bardzo dobrze prezentującą się w ostatnich tygodniach Dianą Shnaider. Rosjanka wymierzyła Lin Zhu policzek i odniosła zwycięstwo 6:0 w drugim secie.