Nocny pojedynek Dominika Thiema. Rewelacja z Szanghaju bez błysku w Antwerpii

Dominic Thiem potrzebował trzech setów, aby pokonać Lukę Nardiego w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 250 w Antwerpii. Odpadli Fabian Marozsan, niedawna rewelacja z Szanghaju, i rozstawiony Richard Gasquet.

Marcin Motyka
Dominic Thiem PAP/EPA / ANDY RAIN / Na zdjęciu: Dominic Thiem
Dominic Thiem ma za sobą bardzo trudny mecz I rundzie turnieju ATP w Antwerpii z Luką Nardim. Utytułowany Austriak przegrywał ze stratą seta oraz przełamania, w drugiej partii był o dwa punkty od porażki, ale odwrócił losy spotkania i po dwuipółgodzinnej rywalizacji zakończonej kilkanaście minut przed północą pokonał Włocha, posiadacza dzikiej karty, 3:6, 7:6(7), 6:2.

- To był trudny mecz. Obaj dobrze serwowaliśmy. Musiałem dostosować się do warunków, ale udało mi się zmienić przebieg pojedynku - mówił, cytowany przez atptour.com, Thiem, który w II rundzie zmierzy się z Yannickiem Hanfmannem. Rozstawiony z numerem piątym Niemiec ograł kwalifikanta Alexandra Blockxa.

Fabian Marozsan był rewelacją niedawnej imprezy Masters 1000 w Szanghaju, gdzie dopiero w ćwierćfinale zatrzymał go Hubert Hurkacz. W Antwerpii Węgrowi jednak nie poszło już tak dobrze i odpadł w I rundzie po porażce z Juanem Pablo Varillasem. Oznaczony "ósemką" Peruwiańczyk w 1/8 finału zagra z Aleksandrem Szewczenką. 22-latek z Rostowa nad Donem po trzysetowym meczu okazał się lepszy od Benjamina Bonziego, gracza z eliminacji.

We wtorek z European Open pożegnało się dwóch rozstawionych tenisistów. Oznaczony "szóstką" Roberto Carballes przegrał z Giovannim Mpetshim Perricardem, mimo że wygrał pierwszego seta 6:0. Francuz, kwalifikant, w II rundzie zmierzy się z idolem miejscowych kibicówDavidem Goffinem.

Z kolei oznaczony numerem siódmym Richard Gasquet, mistrz zawodów w Antwerpii z sezonu 2016, dwukrotnie został przełamany i w 70 minut uległ Maximilianowi Martererowi, zawodnikowi z eliminacji.

European Open, Antwerpia (Belgia)
ATP 250, kort twardy w hali, pula nagród 673,6 tys. euro
wtorek, 17 października

I runda gry pojedynczej:

Yannick Hanfmann (Niemcy, 5) - Alexander Blockx (Belgia, Q) 6:4, 7:6(3)
Juan Pablo Varillas (Peru, 8) - Fabian Marozsan (Węgry) 7:6(7), 6:4
Giovanni Mpetshi Perricard (Francja, Q) - Roberto Carballes (Hiszpania, 6) 0:6, 6:3, 7:6(4)
Maximilian Marterer (Niemcy) - Richard Gasquet (Francja, 7) 6:3, 6:4
Aleksander Szewczenko - Benjamin Bonzi (Francja, Q) 6:7(5), 7:6(5), 6:3
Dominic Thiem (Austria) - Luca Nardi (Włochy, WC) 3:6, 7:6(7), 6:2

wolne losy: Stefanos Tsitsipas (Grecja, 1); Jan-Lennard Struff (Niemcy, 2); Aleksander Bublik (Kazachstan, 3); Arthur Fils (Francja, 4)