Polak i Niemiec nie zawodzą. Powalczą o finał

Piotr Matuszewski i Kai Wehnelt wspólnie rywalizują w turnieju rangi ATP Challenger w Playford. Najwyżej rozstawiony duet powalczy o finał po tym, jak pokonał Blake'a Bayldona i Kody'ego Pearsona.

Jakub Fordon
Piotr Matuszewski Materiały prasowe / Polski Związek Tenisowy/Olga Pietrzak / Na zdjęciu: Piotr Matuszewski
Piotr Matuszewski i Kai Wehnelt po miesiącu przerwy rozgrywają kolejny wspólny turniej. Polski-niemiecki duet rywalizuje w drugiej odsłonie imprezy rangi ATP Challenger, która odbywa się w australijskim Playford.

Najwyżej rozstawiona para w czwartek walczyła o półfinał. Po przeciwnej stronie siatki stanęli miejscowi tenisiści - Blake Bayldon i Kody Pearson. Mimo że powalczyli w drugim secie, to ostatecznie przegrali 2:6, 6:7(3).

Premierowa odsłona miała jednostronny przebieg. Już na starcie przełamali Matuszewski i Wehnelt, ale momentalnie odpowiedzieli rywale. Ci jednak w trzecim gemie znów stracili serwis i na to odpowiedzi już nie mieli.

W końcówce po raz trzeci w tym sezonie Bayldon i Pearson przegrali gema przy własnym podaniu, dzięki czemu rywale serwowali na zakończenie seta. I udało im się to zrobić, dzięki czemu premierowa odsłona trwała tylko 23 minuty.

Więcej emocji dostarczyła II partia. W niej Australijczycy zanotowali przełamanie w szóstym gemie i prowadzili 4:2. Momentalnie jednak rywale odrobili stratę.

Polak i Niemiec w jedenastym gemie nie wykorzystali szansy na przełamanie. Gdyby udało im się to, serwowali by na zwycięstwo w meczu. Ostatecznie o końcowym wyniku zadecydował tie break.

Ten był jednak jednostronny. Od samego początku Matuszewski i Wehnelt radzili sobie znacznie lepiej (4-1). Rywale tylko raz uzyskali mini przełamanie, przez co ostatecznie przegrali 3-7.

Tym samym najwyżej rozstawiony duet w Playford powalczy o finał. Ich rywalami będą kolejni Australijczycy - Blake Ellis i Tristan Schoolkate, których rozstawiono z "czwórką".

ATP Challenger Playford 2:

ćwierćfinał gry podwójnej:

Piotr Matuszewski (Polska, 1) / Kai Wehnelt (Niemcy, 1) - Blake Bayldon / Kody Pearson (Australia) 6:2, 7:6(3)