Turyn im służy. Obrońcy tytułu w półfinale ATP Finals

Rajeev Ram i Joe Salisbury awansowali do półfinału turnieju debla rozgrywanych na korcie twardym w hali w Turynie ATP Finals 2023. W środę broniący tytułu Amerykanin i Brytyjczyk w trzech setach pokonali Wesleya Koolhofa i Neala Skupskiego.

Marcin Motyka
Joe Salisbury i Rajeev Ram Getty Images / sportinfoto/DeFodi Images / Na zdjęciu: Joe Salisbury i Rajeev Ram
Po zwycięstwach w pierwszej kolejce Rajeev Ram i Joe Salisbury oraz Wesley Koolhof i Neal Skupski zmierzyli się ze sobą w meczu drugiej kolejce Grupy Czerwonej ATP Finals. Spotkanie zapowiadało się interesująco i nie zawiodło oczekiwań. Ostatecznie rozstawieni z numerem szóstym Amerykanin i Brytyjczyk pokonali oznaczoną "dwójką" holendersko-brytyjską parę 6:3, 3:6, 10-7.

Mecz od początku stał na znakomitym poziomie. Oba duety pokazały grę deblową z najwyższej półki, imponując serwisami, returnami, sprawnością oraz efektownymi zagraniami przy siatce.

Ram i Salisbury wygrali pierwszego seta dzięki przełamaniu serwisu Koolhofa przy stanie 4:2. Z kolei w drugiej partii to Holender i Brytyjczyk zaprezentowali się lepiej w końcówce, zdobywając trzy końcowe gemy.

W decydującym super tie breaku Koolhof i Skupski wyszli na prowadzenie 5-3. Jednak wówczas Ram i Salisbury podkręcili tempo i wygrali pięć punktów z rzędu. Amerykańsko-brytyjska para wyszła na prowadzenie 8-5, a następnie na 9-7, co dało jej dwa meczbole. Wtedy 39-letni Ram zaserwował asa, pieczętując zwycięstwo.

Mecz trwał 83 minuty. W tym czasie Ram i Salisbury posłali sześć asów, jeden raz zostali przełamani, wykorzystali jednego z dwóch break pointów i łącznie zdobyli 53 punkty, o jeden więcej od przeciwników.

Tym samym już po dwóch kolejkach zmagań w Grupie Czerwonej Ram i Salisbury, zeszłoroczni mistrzowie ATP Finals, zapewnili sobie awans do półfinału. Z kolei Koolhof i Skupski w piątek zmierzą się w bezpośrednim spotkaniu o 1/2 finału z duetem Rohan Bopanna / Matthew Ebden.

ATP Finals, Turyn (Włochy)
Tour Finals, kort twardy w hali, pula nagród 15 mln dolarów
środa, 15 listopada

GRA PODWÓJNA:

Grupa Czerwona

Rajeev Ram (USA, 6) / Joe Salisbury (Wielka Brytania, 6) - Wesley Koolhof (Holandia, 2) / Neal Skupski (Wielka Brytania, 2) 6:3, 3:6, 10-7