Iga Świątek skomentowała finał ATP Finals. "Niesamowite"

Turniej ATP Finals 2023 przeszedł do historii. Jego bohaterami okazali się uczestnicy niedzielnego meczu o tytuł, Novak Djoković i Jannik Sinner. Postawę obu tenisistów doceniła liderka rankingu WTA, Iga Świątek.

Rafał Smoliński
Iga Świątek oraz Novak Djoković i Jannik Sinner Getty Images / Na zdjęciu: Iga Świątek oraz Novak Djoković i Jannik Sinner
To był wspaniały występ Novaka Djokovicia. W finale zawodów ATP Finals 2023 serbski tenisista pokazał klasę i w dwóch setach zwyciężył 6:3, 6:3 faworyta gospodarzy, Włocha Jannika Sinnera.

Postawa Djokovicia w Turynie budzi podziw. "Nole" miał problemy z odnoszeniem zwycięstw w fazie grupowej, ale gdy przyszły decydujące pojedynki, to w półfinale odprawił Carlosa Alcaraza, a w finale zwyciężył Sinnera.

Po zakończeniu finału ATP Finals głos w mediach społecznościowych zabrała Iga Świątek. Triumfatorka WTA Finals 2023 pochwaliła obu uczestników niedzielnego pojedynku.

"Niesamowite, gratulacje Novak!" - napisała Świątek na platformie X (dawniej Twitter), dodając trzy emotikony oznaczające brawa oraz koronę. Serb został triumfatorem kończącego sezon Masters już po raz siódmy w karierze. I to w wieku 36 lat.

Polka była także pod wrażeniem postawy Sinnera. Reprezentant gospodarzy pokonał w drodze do finału czterech graczy z Top 10, w tym Djokovicia w fazie grupowej. Jako pierwszy Włoch zagrał o tytuł w Turnieju Mistrzów.

"Gratulacje również dla Ciebie, Jannik, za inspirującą grę przez cały tydzień!" - stwierdziła aktualna najlepsza tenisistka świata.

Świątek i Djoković zakończyli sezon 2023 jako liderzy rankingów. Polka uczyniła to po raz drugi z rzędu. Natomiast Serb dokonał tego po raz ósmy w karierze, co jest rekordem męskiego touru.

Wielkie wyróżnienie dla Sereny Williams. "Przełamała bariery"