Wysokie zwycięstwa faworytów. Padł rekord turnieju

Arthur Fils bez straty pokonał Flavio Cobollego w meczu drugiej kolejki rozgrywanych na korcie twardym w Dżuddzie Next Gen ATP Finals. Dominic Stricker w 54 minuty pokonał Lukę Nardiego i jest to najszybsze zwycięstwo w historii turnieju.

Marcin Motyka
Arthur Fils PAP/EPA / Teresa Suarez / Na zdjęciu: Arthur Fils
Po maratonie na inaugurację kolejny mecz Arthura Filsa w Next Gen ATP Finals 2023 okazał się sprintem. W spotkaniu drugiej kolejki rywalizacji w Grupie Zielonej najwyżej rozstawiony Francuz w niespełna godzinę wygrał 4:1, 4:2, 4:2 z oznaczonym numerem piątym Flavio Cobollim.

Jeszcze sprawniej w środę poszło Dominikowi Strickerowi. Rozstawiony z numerem trzecim Szwajcar wygrał z Luką Nardim, turniejową "siódemką", 4:1, 4:1, 4:2 w zaledwie 54 minuty. Tym samym został autorem najszybszego zwycięstwa w historii Next Gen ATP Finals.

Przed trzecią kolejką zmagań w walce o awans do 1/2 finału liczy się trzech tenisistów - Fils (bilans 2-0) zagra ze Strickerem (1-1). Z kolei Cobolli (1-1) zmierzy się z Nardim (0-2), który nie ma już szans na promocję do kolejnej fazy.

Środowe pojedynki w Grupie Czerwonej przyniosły natomiast niespodzianki. Rozstawiony z numerem drugim Luca van Assche po godzinie i 48 minutach rywalizacji przegrał 2:4, 4:2, 3:4(7), 1:4 z oznaczonym "szóstką" Hamadem Medjedoviciem.

O zaskakujący rezultat pokusił się też posiadacz dzikiej karty, Abdullah Shelbayh. Rozstawiony z numerem ósmym Jordańczyk w czterech setach ograł Alexa Michelsena, turniejową "czwórkę", dwie ostatnie partie wygrywając bez straty gema.

Również w Grupie Czerwonej w ostatniej serii gier o awans powalczy trzech tenisistów. Medjedović (2-0) zagra z Shelbayhem (1-1), a Van Assche (1-1) zmierzy się z już wyeliminowanym Michelsenem (0-2).

Next Gen ATP Finals, Dżudda (Arabia Saudyjska)
ATP Finals, kort twardy w hali, pula nagród 2 mln dolarów
środa, 29 listopada

Grupa Zielona: Arthur Fils (Francja, 1) - Flavio Cobolli (Włochy, 5) 4:1, 4:2, 4:2 Dominic Stricker (Szwajcaria, 3) - Luca Nardi (Włochy, 7) 4:1, 4:1, 4:2

M Tenisista Mecze Zw. Sety Gemy
1 Arhur Fils 2 2 6-2 27-20
2 Flavio Cobolli 2 1 3-4 20-21
3 Dominic Stricker 2 1 4-3 21-19
4 Luca Nardi 2 0 2-6 19-27

Grupa Czerwona: Hamad Medjedović (Serbia, 6) - Luca van Assche (Francja, 2) 4:2, 2:4, 4:3(7), 4:1 Abdullah Shelbayh (Jordania, 8/WC) - Alex Michelsen (USA, 4) 4:2, 1:4, 4:0, 4:0

1 Hamad Medjedović 2 2 6-3 32-26
2 Luca van Assche 2 1 4-4 25-23
3 Abdullah Shelbayh 2 1 4-4 22-21
4 Alex Michelsen 2 0 3-6 22-31

Plan gier 3. dnia (30 listopada): od godz. 13:00 czasu polskiego Flavio Cobolli (Włochy, 5) - Luca Nardi (Włochy, 7)

nie przed godz. 14:00 czasu polskiego
Arthur Fils (Francja, 1) - Dominic Stricker (Szwajcaria, 3)

nie przed godz. 18:00 czasu polskiego
Luca van Assche (Francja, 2) - Alex Michelsen (USA, 4)