Dostała polski paszport. Rosjanka będzie reprezentować nasz kraj

Od 16. roku życia mieszka w Polsce, a teraz będzie reprezentować nasz kraj. Pochodząca z Rosji Waleria Olianowska otrzymała polski paszport. Obecnie jest 564. w światowym rankingu.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Waleria Olianowska Instagram / Na zdjęciu: Waleria Olianowska
Jak poinformowało TVP Sport, Waleria Olianowska dokumenty o przyznanie polskiego paszportu złożyła już w 2020 roku. Później, gdy rozpoczęła się rosyjska inwazja na Ukrainę, stanowczo potępiła te działania.

"Z całego serca wspieram i modlę się o ludzi przebywających w Ukrainie. Jeśli ktoś z was lub waszych bliskich potrzebuje pomocy, nie wahajcie się do mnie napisać" - napisała wtedy na Instagramie.

Już wcześniej zrzekła się gry pod rosyjską flagą. Wystosowała nawet specjalną prośbę do światowych władz tenisa, aby usunęli tę narodowość z jej profilu zawodniczego.

ZOBACZ WIDEO: Internauci poruszeni. Tak golfistka ubrała się do symulatora

Interia przekazała, że Olianowska od kilku tygodni cieszy się z posiadania polskiego paszportu i może reprezentować nasz kraj na arenie międzynarodowej.

- W Polsce czuję się świetnie, wręcz rewelacyjnie - powiedziała. - Szczególnie w sytuacji, w jakiej byłam i jakiej jestem teraz, to jest niebo a ziemia - dodała tenisistka.

Waleria Olianowska urodziła się w Moskwie 12 marca 2002 roku. Obecnie zajmuje 564. miejsce w rankingu WTA. W minionym sezonie wygrała 30 z 46 meczów. Dotarła m.in. do finału turnieju ITF w Warnie, gdzie przegrała ostatecznie z Iloną Georgianą Ghioroaie.

Czytaj także:
O oszczędzaniu się nie było mowy. Hurkacz pokazał, jak szykuje się do sezonu
Słynna Niemka wybrała Sabalenkę, a nie Świątek. Wytłumaczyła dlaczego

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×