Zmiana na stanowisku kapitana reprezentacji Polski w United Cup

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Świątek i Hurkacz podczas United Cup
Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Świątek i Hurkacz podczas United Cup
zdjęcie autora artykułu

W ubiegłym roku funkcję kapitanów reprezentacji Polski pełnili Dawid Celt i Agnieszka Radwańska. W tym roku dojdzie jednak do zmiany na tym stanowisku.

Rozgrywki United Cup odbędą się w tym sezonie po raz drugi. Impreza rozpocznie się 29 grudnia, a skończy 7 stycznia. Reprezentacja Polski jest najwyżej rozstawiona w imprezie, a swoje grupowe starcia z Brazylią i Hiszpanią rozegra w Perth.

W tym roku nieco zmieniły się zasady i zamiast pięciu spotkań rozgrywane są trzy: singiel kobiet, singiel mężczyzn i mikst. Dzięki czemu zmniejszyły się też składy i w reprezentacji Polski zagrają: Iga Świątek, Katarzyna Kawa, Katarzyna Piter, Hubert Hurkacz, Daniel Michalski i Jan Zieliński.

Przed rokiem kapitanem zespołu był Dawid Celt, który równocześnie jest kapitanem reprezentacji Polski występującej w Billie Jean King Cup. Partnerowała mu żona, była znakomita tenisistka Agnieszka Radwańska.

ZOBACZ WIDEO: Internauci poruszeni. Tak golfistka ubrała się do symulatora

W tym roku, jak zdradziła Kawa podczas rozmowy live na Instagramie z Piotrem Gadomskim, o wszystkim decydować będzie nowy kapitan, którym ma być Tomasz Wiktorowski.

Przed rokiem reprezentacja Polski odpadła w półfinale, przegrywając w późniejszym triumfatorem - USA.

30 grudnia Biało-Czerwoni zagrają z Brazylijczykami, których reprezentują: Beatriz Haddad Maia, Carolina Alves, Thiago Seyboth Wild, Felipe Meligeni Alves i Marcelo Melo.

Dwa dni później zagrają z Hiszpanią, w której składzie znajdują się: Sara Sorribes Tormo, Marina Bassols Ribera, Rosa Vicens Mas, Alejandro Davidovich Fokina, Roberto Carballes Baena, David Vega Hernandez.

Czytaj też:  Gwiazda ma dość. "Nie chcę więcej grać" Świetny powrót Chwalińskiej. Puściła rodaczkę na "rowerku"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty