Porażka obrońców tytułu. Znamy kolejnego ćwierćfinalistę United Cup

W noworoczny poniedziałek wyłoniony został kolejny ćwierćfinalista United Cup. W Perth Storm Hunter i Matthew Ebden zapewnili Australii wygraną w meczu z USA i awans do kolejnej fazy.

Alex de Minaur PAP/EPA / RICHARD WAINWRIGHT / Na zdjęciu: Alex de Minaur
Australia występ w United Cup rozpoczęła od porażki z Wielką Brytanią. W noworoczny poniedziałek ekipa gospodarzy zmierzyła się w Perth z broniącymi tytułu Amerykanami.

Na otwarcie meczu Alex de Minaur pokonał 6:4, 6:2 Taylora Fritza. Następnie Jessica Pegula wygrała 7:6(6), 6:3 z Ajlą Tomljanović. W pierwszym secie Australijka z 1:3 wyszła na prowadzenie 5:4 i miała trzy piłki meczowe. Amerykanka obroniła się i później była górą w tie breaku. W drugiej partii Pegula od 1:3 zgarnęła pięć gemów z rzędu.

Ebden i Hunter potrzebowali wygrać pojedynek mikstowy bez straty seta, aby dać swojej drużynie awans do ćwierćfinału. Ku radości gospodarzy tak właśnie się stało. Australijczycy rozbili 6:3, 6:1 Pegulę i Rajeeva Rama.

- To jest coś absolutnie wyjątkowego. Nie można tego porównać do niczego innego jak tylko do Pucharu Davisa, szczególnie te drużynowe mecze rozgrywane w Australii, zwłaszcza tutaj w domu, w Australii Zachodniej. Dla mnie jest to bardzo ekscytujące przeżycie. Tych wspaniałych wspomnień nie mogę porównać z niczym innym - skomentował rozradowany Ebden.

Jest to druga edycja drużynowego United Cup. W piątek rozpoczęła się faza grupowa. W dniach 3-5 stycznia rozegrane zostaną ćwierćfinały, a w święto Trzech Króli zaplanowane zostały półfinały. Finał odbędzie się w niedzielę 7 stycznia.

W ćwierćfinale są już dwie drużyny. Australia dołączyła do Polski.