Niesamowita walka Polki. Ma finał

Maja Chwalińska zagra o tytuł w dużych zawodach rangi ITF World Tennis Tour na kortach twardych w hali w portugalskim Porto. W sobotę polska tenisistka odwróciła losy pojedynku i po trzysetowej walce pokonała Austriaczkę Sinję Kraus.

Rafał Smoliński
Maja Chwalińska Materiały prasowe / Olga Pietrzak / Na zdjęciu: Maja Chwalińska
Maja Chwalińska (WTA 352) kontynuuje zwycięską passę w zawodach ITF World Tennis Tour o puli nagród 75 tys. dolarów w Porto. W sobotę Polka po raz pierwszy w karierze zmierzyła się z Sinją Kraus (WTA 200). Po dwóch godzinach i 32 minutach pokonała Austriaczkę 6:7(6), 6:4, 6:3.

Ten mecz zapowiadał się jako wyrównany i taki też był. Już na początku spotkania Chwalińska z trudem wygrała trzeciego gema. Potem Kraus dopięła swego i wyszła na 4:3, lecz zaraz po zmianie stron był remis. O losach partii rozstrzygnął tie-break, w którym Austriaczka wykorzystała drugiego setbola.

W drugiej części spotkania zrobiło się nieciekawie, gdy Chwalińska straciła serwis w drugim gemie. Jednak Polka zareagowała błyskawicznie i doprowadziła do remisu. Potem gra się wyrównała, aż nadszedł dziewiąty gem. Nasza leworęczna tenisistka uzyskała breaka, a po zmianie stron zamknęła seta przy pierwszej okazji.

Po zwycięstwie w drugiej części spotkania sytuacja odwróciła się na korzyść Chwalińskiej. 22-latka ani razu nie dała się zaskoczyć przy własnym podaniu w trzecim secie. Przy stanie po 1 Polka przełamała do zera. Potem starała się pilnować serwisu. W dziewiątym gemie Kraus jeszcze raz znalazła się w tarapatach. Austriaczka straciła podanie i to nasza reprezentantka wygrała cały pojedynek.

Tym samym Chwalińska awansowała do niedzielnego finału i powalczy o szóste singlowe mistrzostwo w karierze na zawodowych kortach. Jej przeciwniczką w meczu o tytuł w Porto będzie Hiszpanka Jessica Bouzas Maneiro (WTA 164).