Ruszyła rywalizacja w Dallas. Jeden z faworytów poznał przeciwnika

W poniedziałek rozpoczęły się zmagania w głównej drabince halowych zawodów ATP 250 na kortach twardych w Dallas. Pierwszego rywala poznał m.in. rozstawiony z "dwójką" Tommy Paul.

Rafał Smoliński
Tommy Paul Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Tommy Paul
Czterech tenisistów otrzymało na początek wolny los i w tym gronie znalazł się Tommy Paul. Oznaczony "dwójką" Amerykanin z pewnością jest jednym z faworytów do tytułu w Dallas Open.

Pierwszym przeciwnikiem Paula będzie Taro Daniel. Japończyk odwrócił losy pojedynku i pokonał Constanta Lestienne'a. Francuz skreczował przy stanie 6:4, 4:6 i 0:5 w trzecim secie z powodu kontuzji ramienia.

Paul i Daniel zmierzą się ze sobą po trzeci w głównym cyklu. W 2017 roku Japończyk był górą w I rundzie wielkoszlemowego US Open. Pięć lat później reprezentant USA wziął rewanż w Adelajdzie.

W drugim rozegranym w poniedziałek pojedynku z trzysetowej wygranej cieszył się Max Purcell. Oznaczony szóstym numerem Australijczyk wygrał z nagrodzonym dziką kartą Amerykaninem Mitchellem Kruegerem 6:2, 4:6, 7:6(3).

Niewiele brakowało, a Purcell wypuściłby z rąk zwycięstwo. W dziesiątym gemie trzeciego seta zmarnował dwie piłki meczowe i stracił serwis. Ostatecznie okazał się górą w tie-breaku, w którym wykorzystał piątego meczbola.

- Naprawdę zmusił mnie do pracy, abym musiał wygrać to spotkanie - stwierdził w wywiadzie na korcie Australijczyk. Jego rywalem w II rundzie będzie kolejny amerykański tenisista, Nicolas Moreno de Alboran lub Marcos Giron.

Zmagania w Dallas Open 2024 potrwają do niedzieli (11 lutego). Triumfator zawodów otrzyma 250 punktów do rankingu ATP oraz czek na sumę prawie 115 tys. dolarów. Polacy w Teksasie nie startują.