Efektowna wygrana w Klużu. Sprawiła przykrość gospodarzom

Karolina Pliskova zwyciężyła w turnieju WTA na zadaszonych kortach twardych w Klużu-Napoce. Poradziła sobie bez rozstawienia, a w drodze po trofeum nie przegrała seta. W finale Czeszka wygrała z Aną Bogdan.

Karolina Pliskova Getty Images / Mark Kolbe / Na zdjęciu: Karolina Pliskova
Ana Bogdan przystąpiła do turnieju z numerem ósmym. Doświadczona tenisistka stanęła na wysokości zadania w drodze do finału i sprawiła najwięcej radości gospodarzom trzymającym kciuki za sukces rodaczki w Klużu-Napoce. Ana Bogdan pokonała kolejno Erikę Andriejewą, rozstawioną z numerem pierwszym Arantxę Rus oraz inną Rumunkę, Jaqueline Cristian.

Przeciwniczką faworytki gospodarzy w finale była jej rówieśniczka Karolina Pliskova. Czeszka prezentowała się solidnie od początku turnieju w Klużu. Nie pozwoliła sobie na przegranie ani jednego seta w czterech wcześniejszych rundach. Karolina Pliskova eliminowała kolejno Sinję Kraus, Camilę Osorio, Sarę Errani oraz Harriet Dart.

Karolina Pliskova zwyciężyła w pierwszym secie 6:4. Co prawda zaliczyła falstart na początku finału, którego wymiernym efektem był wynik 0:3. Czeszka potrafiła jednak żwawo odrobić stratę i pozwoliła już Anie Bogdan na wygranie zaledwie jednego gema na 4:4. Następnie nastąpiło przełamanie serwisu Rumunki i zamknięcie partii w gemie na 6:4.

Druga partia okazała się ostatnią w finale. Karolina Pliskova potwierdziła wyższość nad przeciwniczką wynikiem 6:3. Tym razem runda miała prosty scenariusz, ponieważ do jej rozstrzygnięcia wystarczyło jedno przełamanie serwisu Any Bogdan w gemie na 3:2. Czeszka pilnowała własnego podania i pomimo kilku nerwowych momentów, utrzymała przewagę.