Wielka radość gospodyń w Klużu. Poznaliśmy półfinały

Dwie Rumunki awansowały do półfinałów turnieju WTA w Klużu. Ana Bogdan odniosła zwycięstwo z rozstawioną z numerem pierwszym Arantxą Rus w meczu, który zakończył się po trzech godzinach oraz 30 minutach.

Ana Bogdan Getty Images / Mark Kolbe / Na zdjęciu: Ana Bogdan
Gospodarze turnieju w Klużu ściskali kciuki za dwie Rumunki, które dostały się do ćwierćfinałów. Jako pierwsza zagrała Jaqueline Cristian, która stanęła na wysokości zadania i pokonała w dwóch setach Anastasiję Sevastovą. Druga partia zakończyła się wynikiem 7:5 po godzinie walki.

Jako druga z Rumunek zagrała Ana Bogdan, a jej przeciwniczką była Arantxa Rus w meczu ostatnich rozstawionych tenisistek w turnieju. Konfrontacja trwała aż trzy godziny i 30 minut. Rozstawiona z numerem pierwszym Holenderka wygrała 6:3 w secie otwierającym mecz, ale nie potrafiła postawić "kropki nad i". Ana Bogdan pokazała charakter i zapewniła sobie awans w maratońskim pojedynku. Zarówno druga, jak i trzecia partia kończyła się tie-breakiem.

Długie starcie Arantxy Rus z Aną Bogdan doprowadziło do przesunięcia w planie dnia. Na możliwość wejścia na kort czekały Karolina Pliskova oraz Sara Errani. Czeszka potrzebowała znacznie mniej czasu na wyeliminowanie Włoszki. Mecz zakończył się po nieco ponad godzinę, a Sarra Errani zdołała rozstrzygnąć tylko dwa gemy.

Od początku turnieju na zadaszonych kortach twardych Harriet Dart prezentuje się nadspodziewanie dobrze. W piątek zagrała w meczu tenisistek, spoza najlepszej setki rankingu WTA, z Nurią Parrizas Diaz. Brytyjka od początku meczu prezentowała się na korcie lepiej niż Hiszpanka, co znalazło potwierdzenie w wyniku 6:3, 6:2. Do końca Parrizas-Diaz nie zdołała przejąć inicjatywy.

W półfinałach zmierzą się Jaqueline Cristian z Aną Bogdan, a także Harriet Dart z Karoliną Pliskovą.

WTA Kluż-Napoka:

Ćwierćfinały gry pojedynczej:

Jaqueline Cristian (Rumunia) - Anastasija Sevastova (Łotwa) 6:3, 7:5
Ana Bogdan (Rumunia, 8) - Arantxa Rus (Holandia, 1) 3:6, 7:6 (6), 7:6 (5)
Karolina Pliskova (Czechy) - Sara Errani (Włochy) 6:2, 6:0
Harriet Dart (Wielka Brytania) - Nuria Parrizas Diaz (Hiszpania) 6:3, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Ana Bogdan będzie najlepszą tenisistką turnieju w Klużu-Napoce?