Pogromczyni Sabalenki za burtą. Krótki przebłysk Sakkari

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Christopher Pike / Na zdjęciu: Donna Vekić
Getty Images / Christopher Pike / Na zdjęciu: Donna Vekić

W środę poznaliśmy ćwierćfinalistki turnieju WTA 1000 w Dubaju. W tym gronie zabraknie między innymi Donny Vekić, która dzień wcześniej pokonała Arynę Sabalenkę. Z gry o tytuł wypadła również Maria Sakkari.

Turniej WTA 1000 w Dubaju wkroczył w decydującą fazę. Środowe spotkania pozwoliły wyłonić ćwierćfinalistki turnieju. W tym gronie znalazła się Iga Świątek, która w dwóch setach Elinę Switolinę. Sztuka ta nie udała się Magdalenie Fręch, która odpadła po trzysetowej batalii z Jeleną Rybakiną.

Największą niespodzianką dnia była porażka Jeleny Ostapenko. Grająca z "dziewiątką" Łotyszka nie sprostała ćwierćfinalistce Australian Open Annie Kalinskiej i przegrała w dwóch setach. Jej los podzieliła inna rozstawiona zawodniczka. Mowa o turniejowej "ósemce" Marii Sakkari, która we wtorek odniosła wyczekiwane zwycięstwo. Nie zdołała jednak pójść za ciosem. W meczu III rundy przegrała w dwóch partiach z Jasmine Paolini.

Na tym etapie zmagania w Dubaju zakończyła też Donna Vekić. Chorwatka, która dzień wcześniej wyeliminowała powracającą do rywalizacji Arynę Sabalenkę, w walce o ćwierćfinał zmierzyła się z Soraną Cirsteą. Vekić wygrała co prawda pierwszego seta, ale w dwóch kolejnych musiała uznać wyższość rywalki. Po ponad dwugodzinnej walce Rumunka wygrała 3:6, 6:3, 7:5.

Awans do ćwierćfinału wywalczyła również triumfatorka ubiegłorocznego Wimbledonu Marketa Vondrousova. Rozstawiona z "siódemką" Czeszka o awans do najlepszej "ósemki" zagrała z turniejową "dwunastką", Ludmiłą Samsonową. Rosjanka nie miała zbyt wiele do powiedzenia w tym spotkaniu. Czeszka zaprezentowała bardzo dobrą grę i wywalczyła pewny awans.

Najciekawiej zapowiadało się starcie Coco Gauff z Karoliną Pliskovą. Trzecia rakieta świata w początkowych fragmentach miała sporo problemów, co dało pewne zwycięstwo w pierwszym secie dobrze spisującej się w ostatnim czasie Czeszce. Od drugiej partii kontrolę na korcie przejęła Amerykanka, która odwróciła losy meczu. Po niespełna dwugodzinnej walce wywalczyła awans do ćwierćfinału, gdzie teraz zmierzy się z Kalinską.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie) WTA 1000, kort twardy, pula nagród 3,211 mln dolarów środa, 21 lutego

III runda gry pojedynczej:

Jasmine Paolini (Włochy) - Maria Sakkari (Grecja, 8) 6:4, 6:2 Marketa Vondrousova (Czechy, 7) - Ludmiła Samsonowa (12) 6:2, 6:2 Sorana Cirstea (Rumunia) - Donna Vekić (Chorwacja) 3:6, 6:3, 7:5 Coco Gauff (USA, 3) - Karolina Pliskova (Czechy) 2:6, 6:4, 6:3

Źródło artykułu: WP SportoweFakty