Gem, set, mecz. Tak Hubert Hurkacz zakończył starcie o ćwierćfinał [WIDEO]

Hubert Hurkacz awansował do ćwierćfinału turnieju ATP w Dubaju. W drugim secie przerwał serię partii kończonych tie-breakiem. Zakończył go w swoim stylu, ponieważ precyzyjnym oraz mocnym serwisem.

Hubert Hurkacz w meczu z Christopherem O'Connellem Twitter / Tennis TV / Hubert Hurkacz w meczu z Christopherem O'Connellem
Hubert Hurkacz spotkał się w swoim drugim meczu na korcie twardym w Dubaju z Christopherem O'Connellem. Obaj tenisiści mieli za sobą zwycięstwo w Niemcem. Polak w trudnym pojedynku wyeliminował Jana-Lennarda Struffa, a Australijczyk rozprawił się sprawnie z Maximilianem Martererem.

W pierwszym secie, w meczu Polaka z Australijczykiem, nie obyło się bez tie-breaka, w którym zwycięstwo odniósł Hubert Hurkacz. W drugiej partii rozstawionemu z numerem czwartym wrocławianinowi przyszło z większą łatwością pokonanie Christophera O'Connella. Runda zakończyła się wynikiem 6:4.

Set zakończył się w gemie serwisowym Huberta Hurkacza. Polak oddał w nim przeciwnikowi tylko jedną piłkę. W ostatniej z nich zaserwował wyrzucającą piłkę, której Christopher O'Connell nie zdołał returnować w pole. W razie powodzenia Hubert Hurkacz i tak był gotowy do zakończenia akcji przy siatce. Krótką akcję, a także radość zwycięzcy można zobaczyć poniżej.

Tym samym Polaka nie zabraknie w ćwierćfinałach. Poprzeczka powinna pójść w górę, ponieważ przeciwnikiem Huberta Hurkacza będzie rozstawiony z numerem piątym Ugo Humbert. Także Francuz jest wymieniany wśród kandydatów do zdobycia tytułu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.