Katarzyna Kawa była o krok od tytułu

Katarzyna Kawa i Bibiane Schoofs zostały zatrzymane w finale turnieju WTA w Austin. W singlu najlepsza okazała się Yue Yuan.

Katarzyna Kawa Materiały prasowe / Olga Pietrzak / Na zdjęciu: Katarzyna Kawa
Katarzyna Kawa i Bibiane Schoofs połączyły siły po raz pierwszy. Wystartowały pozytywnie w Austin i w drodze do finału wyeliminowały trzy deble. W półfinale poradziły sobie z rozstawionymi z numerem pierwszym Oksaną Kałasznikową i Nadią Kiczenok. Polce i Holenderce nie udało się jednak podnieść trofeum z powodu porażki w finale z Oliviami Gadecki oraz Nicholls.

Polsko-holenderski debel przegrał pierwszego seta w 32 minuty. Następnie Olivie Gadecki i Nicolls poszły za ciosem i choć w pokonanie Katarzyny Kawy oraz Bibiany Schoofs w drugim secie było trudniejsze, to triumfatorki zamknęły go w gemie na 6:4. Wygrały w sześciu kolejnych gemach od wyniku 0:4.

Występ Katarzyny Kawy został poprzedzony najważniejszym meczem turnieju singlistek. Do finału gry pojedynczej weszły dwie Chinki. Rozstawiona z numerem ósmym Yue Yuan pokonała w dwóch setach rozstawioną z numerem szóstym rodaczkę Xiyu Wang.

W drodze po trofeum Yue Yuan odniosła również zwycięstwa z Ariną Rodionową, Taylor Townsend, Yafan Wang oraz Annę Karolinę Schmiedlovą. Tylko w pierwszej rundzie triumfatorka oddała Arinie Rodionowej jednego seta. 26-latka była w poprzednim sezonie finalistką w turnieju na kortach twardych w Seulu, ale poniosła porażkę z Jessiką Pegulą. Lepiej poszło jej w Austin.

WTA Austin:

Finał gry podwójnej:

Olivia Gadecki (Australia) / Olivia Nicholls (Wielka Brytania) - Katarzyna Kawa (Polska) / Bibiane Schoofs (Holandia) 6:2, 6:4