Noc weteranów. Milos Raonić wykorzystał nieobecność Rafaela Nadala

Czwartkowy wieczór w Indian Wells toczył się przede wszystkim pod znakiem opadów deszczu, ale zdołano rozegrać kilka pojedynków. W II rundzie prestiżowych zawodów rangi ATP Masters 1000 są Milos Raonić i Fabio Fognini.

Rafał Smoliński
Milos Raonić Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Milos Raonić
Pierwotnie na czwartkowy wieczór organizatorzy turnieju BNP Paribas Open 2024 zaplanowali występ Rafaela Nadala, ale Hiszpan doznał urazu i musiał się wycofać. Wobec powyższego przeciwnikiem Milosa Raonicia został "szczęśliwy przegrany" z eliminacji, Sumit Nagal.

33-letni Kanadyjczyk, który w sezonie 2016 wspiął się na trzecie miejsce w rankingu ATP, wykorzystał szansę. W 88 minut pokonał reprezentanta Indii 6:3, 6:3. W tym czasie trzykrotnie postarał się o przełamanie oraz obronił oba wypracowane przez przeciwnika break pointy.

Raonić awansował do II rundy zawodów w Indian Wells, w których w przeszłości osiągał półfinały (2015, 2018, 2019) oraz finał (2016). W sobotę jego przeciwnikiem będzie rozstawiony z siódmym numerem Duńczyk Holger Rune.

Pierwszy mecz wygrał również inny weteran, Fabio Fognini. 36-letni Włoch odwrócił losy pojedynku i pokonał po dwóch godzinach i 8 minutach Hiszpana Bernabe Zapatę Mirallesa 4:6, 6:2, 6:3. W sobotę przeciwnikiem nagrodzonego dziką kartą tenisisty z San Remo będzie Sebastian Baez. Argentyńczyk był rewelacją tegorocznego Golden Swingu, w ramach którego triumfował na mączce w Rio de Janeiro i Santiago.

Dziką kartę wykorzystał także Patrick Kypson. Amerykanin pokonał 6:1, 7:6(1) swojego rodaka Ethana Quinna, który wcześniej udanie przeszedł przez dwustopniowe eliminacje. W sobotę czeka Kypsona większe wyzwanie, ponieważ na jego drodze stanie mistrz z Dubaju, Francuz Ugo Humbert.

Na czwartkowy wieczór były zaplanowane również inne mecze I rundy. Niestety do akcji znów wkroczyła deszczowa pogoda. Tym samym sześć pojedynków przełożono na piątek.