Miedwiediew wkroczył do gry w Indian Wells. Nie zatrzymała go nawet awaria

Rozstawiony z czwartym numerem Danił Miedwiediew zameldował się w III rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells. W sobotnim pojedynku Rosjanina z Roberto Carballesem powstało małe zamieszanie na korcie.

Rafał Smoliński
Danił Miedwiediew PAP/EPA / RAY ACEVEDO / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew
Niespodzianki nie było. Danił Miedwiediew, który w zeszłym roku przegrał w finale zawodów BNP Paribas Open z Carlosem Alcarazem, pewnie zwyciężył Hiszpana Roberto Carballesa 6:2, 6:3. Rosjanin dał się zaskoczyć tylko raz, gdy stracił serwis w siódmym gemie drugiego seta.

To wtedy doszło do zamieszania na korcie. Tenisiści zauważyli, że jeden z reflektorów nie jest sprawny, co utrudnia grę. Miedwiediew nalegał o naprawienie tej usterki. Dopiero po jakimś czasie udało się wznowić pojedynek. Wówczas były lider rankingu ATP wywalczył przełamanie i zamknął spotkanie.

Kolejny mecz Miedwiediew rozegra w poniedziałek. Jego przeciwnikiem będzie Sebastian Korda, z którym ma bilans 1-2 w tourze. W 2023 roku Rosjanin przegrał z Amerykaninem w Australian Open i Szanghaju.

- On potrafi bardzo dobrze grać, dlatego zdaję sobie sprawę z tego, że turniej w Indian Wells będzie trudny. W dwóch poprzednich meczach przegrałem z Sebem, zatem postarać się dać z siebie wszystko, aby tym razem go pokonać - powiedział Miedwiediew podczas wywiadu na korcie.

Do III rundy awansował także w sobotę Casper Ruud. Oznaczony dziewiątym numerem Norweg zwyciężył Słowaka Lukasa Kleina 6:4, 7:6(4). Dzięki temu spotka się w poniedziałek z Arthurem Filsem i będzie miał okazję do rewanżu. W sezonie 2023 tenisista z Oslo przegrał z Francuzem w ćwierćfinale imprezy ATP 500 na mączce w Hamburgu.

Czasu na korcie nie marnował w sobotę Tommy Paul. Rozstawiony z 17. numerem Amerykanin zwyciężył swojego młodego rodaka Aleksa Michelsena 6:2, 6:2 w zaledwie 77 minut. Było to ich drugie starcie w tym roku, bowiem w lutym Paul był górą w II rundzie Delray Beach Open. W poniedziałek 26-latek zmierzy się z Ugo Humbertem, czyli mistrzem z Dubaju. W ubiegłym roku był lepszy od Francuza w Cincinnati.