Nie będzie starcia Rosjanek w Indian Wells. Ukrainka do tego nie dopuściła

Marta Kostiuk wyeliminowała Anastazję Pawluczenkową z turnieju WTA 1000 w Indian Wells. W ćwierćfinale ukraińska tenisistka zmierzy się z kolejną Rosjanką, Anastazją Potapową.

Marta Kostiuk PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Marta Kostiuk
W Indian Wells przyszedł czas na mecze 1/8 finału. We wtorek na tym etapie wystąpiły dwie Rosjanki. Do ćwierćfinału awansowała jedna z nich. Została nią Anastazja Potapowa (WTA 33), a z rywalizacji odpadła Anastazja Pawluczenkowa (WTA 24).

Marta Kostiuk (WTA 32) sprawiła, że w ćwierćfinale nie dojdzie do starcia Rosjanek. Ukrainka pokonała Pawluczenkową 6:4 6:1. Spotkanie trwało 78 minut. Kostiuk raz oddała podanie, a wykorzystała pięć z ośmiu break pointów. Naliczono jej 17 kończących uderzeń przy 13 niewymuszonych błędach. Pawluczenkowa miała 14 piłek wygranych bezpośrednio i 33 pomyłki.

Potapowa zwyciężyła 7:5, 0:6, 6:3 Jasmine Paolini (WTA 14). Rosjanka przeżywała zmienne nastroje. W pierwszym secie przegrywała 3:5, by zdobyć cztery gemy z rzędu. W drugim wywalczyła tylko 13 punktów. W trzeciej partii pozbierała się i zaliczyła dwa przełamania. W trwającym godzinę i 47 minut meczu Potapowej zanotowano 19 kończących uderzeń przy 36 niewymuszonych błędach. Paolini pokusiła się o 14 piłek wygranych bezpośrednio przy 34 pomyłkach.

Kostiuk w tegorocznym Australian Open osiągnęła pierwszy wielkoszlemowy ćwierćfinał w singlu. Potapowa w imprezach najwyższej rangi do tej pory najdalej doszła do III rundy. W swoim dorobku ma dwa tytuły w WTA Tour. Zdobyła je w Stambule (2022) i Linzu (2023). Kostiuk może się pochwalić jednym triumfem, który odniosła w ubiegłym sezonie w Austin.

Kostiuk i Potapowa zmierzą się po raz trzeci. W 2023 roku Rosjanka była górą w Miami i Birmingham.