Wielkie emocje w końcówce meczu Coco Gauff. Naomi Osaka bez awansu

Amerykanka Coco Gauff rozprawiła się z Włoszką Lucią Bronzetti, ale drugi set dostarczył dużych emocji. W kolejnej rundzie turnieju WTA 1000 w Indian Wells jest Maria Sakkari, a Elise Mertens wyeliminowała Naomi Osakę.

Coco Gauff PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Coco Gauff
Coco Gauff (WTA 3) miała trudne otwarcie imprezy w Indian Wells. Odrodziła się z 0:4 w trzecim secie i zwyciężyła Francuzkę Clarę Burel. W III rundzie Amerykankę czekało starcie z Lucią Bronzetti (WTA 53). Mistrzyni US Open prowadziła 6:2, 4:2, ale Włoszka ruszyła w pościg. Ostatecznie Gauff wygrała 6:2, 7:6(5).

Mecz trwał godzinę i 49 minut. Gauff obroniła 10 z 11 break pointów i wykorzystała trzy z siedmiu szans na przełamanie. Amerykanka wywalczyła 40 z 54 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Najlepszym jej wynikiem w Indian Wells jest ćwierćfinał z ubiegłego roku.

Kolejną rywalką Gauff będzie Elise Mertens (WTA 28), która pokonała 7:5, 6:4 Naomi Osakę (WTA 287). W pierwszym secie Japonka z 0:3 wyszła na 5:4, ale straciła trzy ostatnie gemy. W drugiej partii była liderka rankingu z 1:3 wyrównała na 3:3, ale w końcówce znów górą była Belgijka. W ciągu godziny i 56 minut Osaka wykorzystała tylko trzy z dziewięciu break pointów. Mertens na przełamanie zamieniła pięć z 10 szans.

Osaka wróciła do rywalizacji po problemach zdrowotnych i urodzeniu dziecka. Japonka jest byłą liderką rankingu. Do tej pory odniosła cztery wielkoszlemowe tytuły, po dwa w US Open (2018, 2020) i Australian Open (2019, 2021). Łącznie w swoim dorobku ma siedem singlowych tytułów w WTA Tour. Jeden z nich zdobyła w Indian Wells (2018).

Maria Sakkari (WTA 9) wygrała 6:3, 6:4 z Caroline Garcią (WTA 26). W pierwszym secie Greczynka wróciła ze stanu 0:2. W ciągu 77 minut zgarnęła 25 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Miała cztery break pointy i wszystkie wykorzystała.

Daria Kasatkina (WTA 12) zwyciężyła 2:6, 6:4, 6:4 Sloane Stephens (WTA 44). W trwającym dwie godziny i 13 minut meczu obie tenisistki zaliczyły po sześć przełamań. Rosjanka zdobyła o jeden punkt więcej od Amerykanki (94-93).