16-0. Jannik Sinner ciągle niepokonany

Jannik Sinner pozostaje niepokonany w 2024 roku. W czwartek Włoch bez straty seta pokonał Jiriego Leheckę i awansował do półfinału rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells.

Marcin Motyka
Jannik Sinner PAP/EPA / Ray Acevedo / Na zdjęciu: Jannik Sinner
Ćwierćfinały turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells rozpoczęły się od meczu faworyta do tytułu Jannika Sinnera z rewelacyjnym Jirim Lehecką. Pojedynek potoczył się zgodnie z przewidywaniami. Rozstawiony z numerem trzecim Włoch pokonał oznaczonego "32" Czecha 6:3, 6:3.

Lehecka, który w drodze do 1/4 finału wyeliminował m.in. Andrieja Rublowa i Stefanosa Tsitsipasa, tym razem nie miał wiele do powiedzenia na korcie. Czech nie posiadał broni, aby zagrozić Sinnerowi, ani sposobu, by zneutralizować atuty faworyzowanego rywala.

W pierwszym secie Sinner duwkrotnie przełamał Leheckę i wygrał tę partię 6:3. Drugi także zakończył się wynikiem 6:3, tyle że w tym przypadku Włochowi wystarczył jeden break - po świetnym minięciu z bekhendu przy stanie 2:1.

- Jestem bardzo zadowolony z tego, jak sobie poradziłem, bo na korcie było naprawdę wietrznie. Jestem też szczęśliwy, bo drugi raz z rzędu awansowałem tutaj do półfinału, a to jeden z najwspanialszych turniejów w całym roku - mówił po meczu 22-latek z San Candido, który w ciągu 84 minut gry zapisał na swoim koncie trzy asy, trzy przełamania i 12 zagrań kończących.

Tym samym Sinner pozostaje niepokonany w 2024 roku. To jego 16. wygrany mecz z rzędu. Od 1990 roku, gdy ATP liczy tego typu statystyki, tak udane początki sezonów zanotowali tylko najwięksi tenisiści ostatnich lat - Novak Djoković (41 w 2011, 26 w 2020 i 17 w 2013), Rafael Nadal (20 w 2012), Roger Federer (17 w 2018 i 16 w 2006) oraz Pete Sampras (17 w 1997).

Biorąc pod uwagę również zeszły sezon, Sinner wygrał 19 kolejnych pojedynków. O przedłużenie serii powalczy z lepszym z pary Alexander Zverev - Carlos Alcaraz.