Hubert Hurkacz poznał rywala w III rundzie. Dobry znajomy na drodze Polaka

Sebastian Korda będzie rywalem Huberta Hurkacza w III rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Miami. W sobotnią noc Amerykanin w trzech setach pokonał Roberto Bautistę.

Marcin Motyka
Sebastian Korda PAP/EPA / Mast Irham / Na zdjęciu: Sebastian Korda
Z racji rozstawienia, z numerem 28., Sebastian Korda od II rundy rozpoczął rywalizację w turnieju ATP Masters 1000 w Miami. Zmierzył się z Roberto Bautistą, dla którego włącznie z kwalifikacjami był to czwarty mecz na kortach Hard Rock Stadium Stadium. Amerykanin nie miał łatwo, ale sprostał roli faworyta i zwyciężył 6:7(2), 6:3, 6:4.

Korda w sobotnią noc zostawił na korcie mnóstwo zdrowia. Od początku spotkania Bautista zmuszał go bowiem do ciężkiej pracy oraz rozgrywania długich wymian, w których w początkowej fazie pojedynku Amerykanin popełniał sporo błędów.

W pewnym momencie nawet to Bautista był bliżej triumfu. Po wygranym pierwszym secie drugiego Hiszpan rozpoczął od przełamania. Wówczas jednak Korda zdobył cztery gemy z rzędu i w efekcie wygrał tę partię. W trzeciej odsłonie Amerykanin doskonale serwował, a decydujący o losach meczu okazał się break, jaki zdobył przy stanie 2:1.

Mecz trwał dwie godziny i 16 minut. W tym czasie Korda zaserwował 21 asów, jeden raz został przełamany, wykorzystał trzy z pięciu break pointów, posłał 38 zagrań kończących i popełnił 27 niewymuszonych błędów.

W III rundzie Korda zmierzy się z rozstawionym z numerem ósmym Hubertem Hurkaczem. Obaj tenisiści dobrze się znają z kortów całego świata oraz treningów na Florydzie. Będzie to ich piąty oficjalny mecz. Bilans wynosi 3-1 dla Polaka.

23-letni Korda aktualnie zajmuje 29. miejsce w rankingu ATP. Najwyżej był 23. W zawodowej karierze zdobył jeden tytuł w głównym cyklu - w 2021 roku w Parmie - oraz zagrał w pięciu w finałach. W jednym z nich, w sezonie 2021 w Delray Beach, przegrał z Hurkaczem.

Pojedynek Hurkacza z Kordą odbędzie się w poniedziałek.