Znakomita noc rozstawionych. Carlos Alcaraz zepsuł urodziny rodakowi

Carlos Alcaraz oddał trzy gemy obchodzącemu w sobotę urodziny Roberto Carballesowi i awansował do 1/16 finału rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Miami. Pewnie wygrali też Alxander Zverev i Karen Chaczanow.

Marcin Motyka
Carlos Alcaraz PAP/EPA / Cristobal Herrera-Ulashkevich / Na zdjęciu: Carlos Alcaraz
Sobota była wyjątkowa dla Roberto Carballesa. W dniu swoich 31. urodzin Hiszpan dostąpił zaszczytu występu na korcie centralnym Hard Rock Stadium, by w II rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Miami zmierzyć się z rodakiem, Carlosem Alcarazem. Słynniejszy z Hiszpanów okazał się jednak bezlitosny dla solenizanta i w 85 minut zwyciężył 6:2, 6:1.

- Musiałem dostosować się do wilgotnych warunków. Dobrze się broniłem i jestem zadowolony z tego, jak uderzałem piłkę - powiedział, cytowany przez atptour.com. najwyżej rozstawiony Alcaraz, który w III rundzie zmierzy się z Gaelem Monfilsem. Francuz wyeliminował Jordana Thompsona, turniejową "33".

Od pewnego zwycięstwa zmagania w Miami Open 2024 rozpoczął też Alexander Zverev. Rozstawiony z numerem piątym Niemiec ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem, sam uzyskał trzy breaki i w 76 minut pokonał 6:2, 6:4 Felixa Augera-Aliassime'a. Kolejnym rywalem 26-latka z Hamburga będzie Christopher Eubanks. Amerykanin, turniejowa "31", obronił dwa meczbole i po decydującym tie breaku wygrał z Danielem Evansem.

Broniący tytułu i rozstawiony z numerem trzecim Danił Miedwiediew w 1/16 finału zmierzy się z Cameronem Norrie'em, który po dwóch godzinach i 34 minutach pokonał 7:5, 6:7(4), 6:2 Flavio Cobollego. Oznaczony "30" Brytyjczyk mógł zakończyć spotkanie szybciej, lecz w drugim secie nie wykorzystał trzech piłek meczowych.

Rozstawiony z numerem 15. Karen Chaczanow w 87 minut oddał sześć gemów Laslo Djere. W III rundzie moskwianin zagra z Francisco Cerundolo. Argentyńczyk, turniejowa "20", w trzech partiach okazał się lepszy od Sebastiana Ofnera.

Karen Chaczanow (15) - Laslo Djere (Serbia) 6:2, 6:4
Francisco Cerundolo (Argentyna, 20) - Sebastian Ofner (Austria) 7:6(2), 6:7(2), 6:1
Cameron Norrie (Wielka Brytania, 30) - Flavio Cobolli (Włochy) 7:5, 6:7(4), 6:2
Christopher Eubanks (USA, 31) - Daniel Evans (Wielka Brytania) 7:6(3), 3:6, 7:6(7)
Gael Monfils (Francja) - Jordan Thompson (Australia, 33) 6:7(3), 6:1, 6:2