Majchrzak nie do zatrzymania. Kolejna deklasacja

Kamil Majchrzak rozkręca się w turnieju rangi ITF M25 w egipskim Szarm el-Szejk. Nasz tenisista w drugiej rundzie zmierzył się z Ukraińcem Yuriim Dzhavakianem i zwyciężył 6:1, 6:2. Tym samym Polak zagra w ćwierćfinale.

Jakub Fordon
Kamil Majchrzak Materiały prasowe / PZT/Michał Jędrzejewski / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
Po blisko miesięcznym odpoczynku Kamil Majchrzak pojawił się na kolejnym turnieju, tym razem jednak rangi ITF w egipskim Szarm el-Szejk. W pierwszej rundzie potrzebował 53 minut, by odprawić swojego przeciwnika (relacja TUTAJ).

O awans do ćwierćfinału nasz tenisista powalczył z Ukraińcem Yuriim Dzhavakianem. Sensacji w tej rywalizacji jednak nie było, bowiem Polak ponownie nie miał sobie równych, tym razem oddając rywalowi tylko trzy gemy (6:1, 6:2).

W premierowej odsłonie wyrównany był tylko początek. Dzhavakian utrzymał podanie w pierwszym gemie tego spotkania, a następnie przegrał resztę. Majchrzak ostatecznie ani razu nie stracił swojego serwisu, a do tego trzy razy zanotował przełamanie. Kluczowe było ostatnie, które zakończyło rywalizację.

Mimo że zapowiadało się, iż II partia będzie wyglądać bardzo podobnie, to tym razem Ukrainiec postawił trudniejsze warunki. Po tym, jak został przełamany (1:3), był w stanie momentalnie odrobić stratę. Ale więcej pozytywów z jego strony nie było.

Po utracie podania nasz tenisista momentalnie znów przełamał swojego rywala i od stanu 2:3 wygrał cztery gemy z rzędu. Nie przyszło mu to jednak z łatwością, bo raz musiał bronić break pointa, ale udało mu się wyjść z opresji.

Polsko-ukraińskie starcie potrwało godzinę i 11 minut. Rozstawiony z "piątką" Majchrzak awansował do ćwierćfinału i teraz zmierzy się z turniejową "dwójką" Chumojunem Sułtanowem.