Znamy komplet ćwierćfinałów w Stuttgarcie. Efektowny finisz Marty Kostiuk

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Robert Prange/Getty Images / Na zdjęciu: Marta Kostiuk
Getty Images / Robert Prange/Getty Images / Na zdjęciu: Marta Kostiuk

Marta Kostiuk jako ostatnia awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA w Stuttgarcie. W meczu z Qinwen Zheng obroniła pięć piłek meczowych, a w ostatnim secie odwróciła wynik 3:5 na 7:5. Ukrainka zagra w następnej rundzie z Coco Gauff.

W tym artykule dowiesz się o:

W czwartek rywalizację tenisistek w Stuttgarcie udało się dokończyć przed północą. Niespełna dobę wcześniej było zupełnie inaczej - Aryna Sabalenka i Paula Badosa rozpoczęły swój mecz w środę, a dokończyły ponad godzinę po północy. Na zakończenie dnia doszło tym razem do spotkania na korcie rozstawionej z numerem piątym Qinwen Zheng z Martą Kostiuk.

Mecz Qinwen Zheng z Martą Kostiuk był wyrównany i zakończył się dopiero po trzech setach. Ich rozegranie zajęło tenisistkom ponad 2,5 godziny. W pierwszej partii lepsza była treningowa kompanka Igi Świątek, która zwyciężyła zdecydowanie 6:2. Chinka odgryzła się wygraną 6:3 w drugim secie.

Trzeci set potrwał ponad godzinę i lepsza okazała się w nim Marta Kostiuk. Długo zanosiło się w nim na zwycięstwo Qinwen Zheng, która wcześnie odebrała podania przeciwniczce i prowadziła 2:0, następnie 3:1, 4:2, 5:3, a jeszcze w gemie na 5:5 nie wykorzystała pięciu piłek meczowych. Ostatnie cztery gemy pojedynku padły łupem Marty Kostiuk, która zwyciężyła 7:5.

Tym samym, zgodnie z programem turnieju, przed piątkiem zostały wyłonione pary ćwierćfinałowe. Iga Świątek zagra o awans do półfinału z Emmą Raducanu, Jelena Rybakina z Jasminą Paolini, Marketa Vondrousova z Aryną Sabalenka, a Coco Gauff z Martą Kostiuk.