Iga Świątek w finale. Będzie wielki hit?

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Dan Istitene / Na zdjęciu: Iga Świątek
Getty Images / Dan Istitene / Na zdjęciu: Iga Świątek
zdjęcie autora artykułu

Iga Świątek powalczy o tytuł w turnieju rangi WTA 1000 w Rzymie po tym, jak ograła Amerykankę Coco Gauff 6:4, 6:3. Niewykluczone, że w finale dojdzie do wielkiego hitu. Sprawdź, z kim i kiedy zmierzy się Polka.

Czasu na odpoczynek nie miała Iga Świątek, kiedy to wygrała turniej rangi WTA 1000 w Madrycie. Krótko po triumfie przeniosła się bowiem do stolicy Włoch, by przystąpić do rywalizacji w kolejnej imprezie.

W Rzymie nasza tenisistka ponownie radzi sobie bez zarzutu. W czwartek (16 maja) udało jej się pokonać Coco Gauff 6:4, 6:3. Triumf w półfinale oznacza, że Polka powalczy o kolejny tytuł w tym sezonie. Na ten moment nie zna jeszcze rywalki w finale.

To efekt tego, że drugie spotkanie półfinałowe zaplanowano na godzinę 20:30. Wówczas na korcie zameldują się Białorusinka Aryna Sabalenka oraz Amerykanka Danielle Collins. Ich bezpośredni pojedynek zadecyduje o tym, kto uzupełni skład finału w turnieju rangi WTA 1000 w Rzymie.

Tym samym niewykluczone, że w finale imprezy w stolicy Włoch dojdzie do wielkiego hitu. Przypomnijmy, że w Madrycie o tytuł walczyły liderka światowego rankingu WTA, a także wiceliderka. Wówczas po ponad trzygodzinnej rywalizacji górą była Świątek.

Pewne jest natomiast to, że do finałowego spotkania dojdzie w sobotę, 18 maja. To właśnie na ten dzień zaplanowano ostatni mecz w turnieju kobiet. Dzień później po raz ostatni rywalizować będą mężczyźni.

Zobacz także: Hurkaczowi dopisano 155 punktów. Tak wygląda sytuacja w rankingu Sabalence znów wyrwało się na wizji. Reakcja dziennikarza bezcenna

ZOBACZ WIDEO: Korzeniowski nie może tylko odcinać kuponów. "Pracuję, aby utrzymywać rodzinę"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty