Tak wygląda ranking WTA przed finałem w Rzymie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Robert Prange/Getty Images) / Na zdjęciu: Iga Świątek
Getty Images / Robert Prange/Getty Images) / Na zdjęciu: Iga Świątek
zdjęcie autora artykułu

Aryna Sabalenka zameldowała się w finale turnieju WTA 1000 w Rzymie, w którym zmierzy się z Igą Świątek. Aktualna sytuacja w rankingu WTA jest znakomita dla Polki, ale jej rywalka również ma powody do zadowolenia.

W tym artykule dowiesz się o:

Znamy już skład finału turnieju WTA 1000 w Rzymie. Jako pierwsza w decydującym starciu zameldowała się Iga Świątek, która już po raz dziesiąty w karierze pokonała Coco Gauff. Choć Amerykanka zaprezentowała się z dobrej strony, nie wystarczyło to na specjalistkę od gry na nawierzchni ziemnej. Polka wygrała 6:4, 6:3.

Jej rywalką w walce o końcowy triumf będzie Aryna Sabalenka. Wiceliderka rankingu WTA z każdym kolejnym spotkaniem w stolicy Włoch wchodziła na coraz wyższe obroty. W półfinale pokonała w dwóch setach Danielle Collins, która rozegrała z kolei najgorsze spotkanie w ostatnim czasie. To sprawiło, że dojdzie do powtórki finału z Madrytu. Wówczas, po trzysetowej walce, lepsza okazała się Świątek.

Zwycięstwo Sabalenki znajdzie swoje odzwierciedlenie w światowym zestawieniu. Białorusinka wywalczyła już w Rzymie 640 punktów, co w aktualnym wirtualnym rankingu daje jej łącznie 8138. Utrzymała tym samym drugą lokatę, a co najważniejsze uciekła od goniącej ją Gauff. Obecny dorobek Amerykanki wynosi bowiem 7638 pkt, co przekłada się na 500 "oczek" straty do rywalki.

ZOBACZ WIDEO: Korzeniowski nie może tylko odcinać kuponów. "Pracuję, aby utrzymywać rodzinę"

Poza zasięgiem jest z kolei Świątek. Nasza tenisistka, awansując do finału, poprawiła najlepsze w historii osiągnięcie w tym zestawieniu. Aktualnie ma na koncie aż 11345 punktów. Jeżeli wygra sobotni finał i zdobędzie trzecie w karierze trofeum na kortach w stolicy Włoch, jej dorobek wzrośnie do 11695 "oczek". Jeżeli z kolei z końcowego triumfu będzie cieszyć się Sabalenka, będzie ona miała na koncie 8488 pkt.

Wszystko wyjaśni się w sobotę 18 maja. Początek finału zaplanowano na godzinę 17:00. Będzie to już piąte starcie o tytuł z udziałem Świątek i Sabalenki. Jak do tej pory Polka triumfowała w trzech z nich, ulegając rywalce tylko w ubiegłorocznym decydującym meczu w Madrycie.

Ranking WTA Live przed finałem w Rzymie
Ranking WTA Live przed finałem w Rzymie

Zobacz także: Gauff po meczu wyznała, co uważa o Idze Chilijska fiesta w Rzymie. Mamy kolejną niespodziankę

Źródło artykułu: WP SportoweFakty