Mistrzowski duet wkroczył do gry. Cenne zwycięstwo Hsieh i Zielińskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Foto Olimpik/NurPhoto  / Na zdjęciu: Jan Zieliński
Getty Images / Foto Olimpik/NurPhoto / Na zdjęciu: Jan Zieliński

Jan Zieliński i partnerująca mu Su-Wei Hsieh kontynuują zwycięską passę w Wielkim Szlemie. W niedzielę polsko-tajwańska para zainaugurowała występ w Rolandzie Garrosie 2024 i pokonała czeski duet Katerina Siniakova i Tomas Machac.

W styczniu para Jan Zieliński i Su-Wei Hsieh sprawiła nam wielką radość, bowiem w swoim wielkoszlemowym debiucie wygrała Australian Open 2024. Polak i Tajwanka zdecydowali się kontynuować współpracę i zostali rozstawieni z "siódemką" na kortach Rolanda Garrosa. Na paryskiej mączce wygrali w niedzielę pierwszy mecz, bowiem pokonali czeski duet Katerina Siniakova i Tomas Machac 6:2, 7:6(3).

Spotkanie zapowiadało się interesująco, ponieważ Siniakova to utytułowana deblistka, a Machac dobrze sobie radzi w męskim tourze. Tymczasem premierowa odsłona została w świetnym stylu wygrana przez duet Hsieh i Zieliński. Warszawianin i jego partnerka zdobyli przełamania w pierwszym i siódmym gemie. Po zaledwie 24 minutach wykorzystali piłkę setową i zwyciężyli 6:2.

Gdy na początku drugiej odsłony Hsieh i Zieliński objęli prowadzenie 3:0 po dwóch z rzędu przełamaniach, zanosiło się na pogrom. Tymczasem Siniakova i Machac odpowiedzieli w bardzo dobry sposób. Czesi wygrali cztery gemy z rzędu i wrócili do gry. Więcej przełamań już nie było, dlatego decydujący okazał się tie-break.

W 13. gemie Hsieh i Zieliński stopniowo budowali przewagę. Prowadzili 3-0, a na zmianie stron 4-2. Reprezentanci naszych południowych sąsiadów zmniejszyli co prawda dystans do zaledwie punktu, lecz końcówka należała do polsko-tajwańskiej pary. Warszawianin i jego partnerka wypracowali trzy piłki meczowe i już przy pierwszej okazji zwieńczyli spotkanie.

Po 67 minutach Hsieh i Zieliński zwyciężyli Czechów i awansowali do 1/8 finału miksta wielkoszlemowego Rolanda Garrosa 2024. Ich kolejnymi przeciwnikami będą Rosjanka Ludmiła Samsonowa i Włoch Andrea Vavassori.

Roland Garros, Paryż (Francja) Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 53,478 mln euro niedziela, 2 czerwca

I runda gry mieszanej:

Su-Wei Hsieh (Tajwan, 7) / Jan Zieliński (Polska, 7) - Katerina Siniakova (Czechy) / Tomas Machac (Czechy) 6:2, 7:6(3)

Źródło artykułu: WP SportoweFakty