Dwie tenisistki zdążyły przed deszczem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Chris Hyde / Na zdjęciu: Donna Vekić
Getty Images / Chris Hyde / Na zdjęciu: Donna Vekić

Donna Vekić i Greet Minnen awansowały już w poniedziałek do drugiej rundy turnieju WTA w Hertogenbosch. Rozpoczęły się także dwa inne mecze, ale zostały przerwane przez deszcz.

Rozstawiona z numerem siódmym Donna Vekić okazała się wyraźnie lepsza niż Tamara Korpatsch. Chorwatka oddała Niemce tylko cztery gemy w dwóch setach. Donna Vekić potrzebowała do odniesienia zwycięstwa 6:1, 6:3 nieco ponad godziny.

Tenisistka z Bałkanów zagra w drugiej rundzie z Greet Minnen, która w poniedziałek nie potrzebowała dużo więcej czasu do wyeliminowania Rebeki Masarovej.

W poniedziałek rozpoczęły się jeszcze dwa inne mecze. W wyrównanej rywalizacji Bernardy Pery z Suzan Lamens jest 6:4, 2:6, 2:3. Celine Naef zdążyła rozstrzygnąć tie-breaka w pierwszym secie meczu z Elizabethą Mandlik, ale w drugiej rundzie prowadzi 2:0 Amerykanka.

Późnym popołudniem organizator turnieju w Den Bosch poinformował o przerwaniu poniedziałkowego grania z powodu deszczu, a wznowienie jest zaplanowane na godzinę 11 we wtorek. Na korty trawiaste w ogóle nie zdążyły wyjść Bianca Andreescu i Eva Vedder, a także Arina Rodionowa i Jekaterina Aleksandrowa.

W drabince jest jedna tenisistka z Polski - Magda Linette.

WTA Den Bosch:

I runda gry pojedynczej:

Donna Vekić (Chorwacja, 7) - Tamara Korpatsch (Niemcy) 6:1, 6:3 Greet Minnen (Belgia) - Rebeka Masarova (Hiszpania) 6:2, 6:4 Bernarda Pera (USA) - Suzan Lamens (Holandia, WC) 6:4, 2:6, 2:3* Elizabeth Mandlik (USA, Q) - Celine Naef (Szwajcaria) 6:7 (4), 2:0* Bianca Andreescu (Kanada, WC) - Eva Vedder (Holandia, Q) - przełożony Arina Rodionowa (Australia) - Jekaterina Aleksandrowa (3) - przełożony

Czytaj także: Tego Australian Open nie zapomni! Najpierw tytuł z Polakiem, teraz kolejny triumf Czytaj także: Forbes ujawnił zarobki tenisistów. Iga Świątek w czołówce zestawienia

Źródło artykułu: WP SportoweFakty