Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Finały World Tour: Fyrstenberg i Matkowski poza turniejem

Marcin Matkowski i Mariusz Fyrstenberg ulegli 4:6, 4:6 Czechowi Františkowi Čermákowi i Słowakowi Michalowi Mertiňákowi w meczu decydującym o awansie do deblowego półfinału finałów cyklu ATP World Tour.
Łukasz Iwanek
Łukasz Iwanek

Najlepsza polska para gry podwójnej, ósma w światowym rankingu, nie zagra po raz drugi z rzędu o finał Masters. To był ich dziesiąty mecz w tym turnieju i na kolejny poczekają co najmniej rok. Z grupy A wychodzą Mahesh Bhupathi i Mark Knowles oraz Čermák i Mertiňák.

W drugim gemie Fyrstenberg i Matkowski nie wykorzystali dwóch break pointów przy stanie 15-40. W piątym gemie to z kolei rywale Polaków objęli prowadzenie 40-15, ale oni drugiego break pointa zamienili na przełamanie. Čermák i Mertiňák do końca utrzymali swoje podania 10 gema wygrywając do 30.

W drugim secie Polacy cały czas mieli problemy z własnym serwisem. W pierwszym gemie uratował ich wolej Matkowskiego przy stanie 40-40. W piątym i szóstym gemie Čermák i Mertiňák wygrali osiem kolejnych piłek i objęli prowadzenie 4:2. Podobnie, jak w pierwszym secie nie oddali swojego serwisu do samego końca. W 10. gemie przegrywali 15-30, ale zdobyli trzy punkty z rzędu. Przy piłce meczowej Mertiňák zagrał skutecznego woleja forhendowego.

W czwartkowym spotkaniu znacznie gorzej funkcjonował serwis Matkowskiego, który w dwóch poprzednich meczach był jego bardzo mocną stroną. Do tego Polacy słabo returnowali i byli bardzo nieskuteczni przy siatce. W całym meczu, który trwał 70 minut, polscy debliści nie wykorzystali żadnego z trzech break pointów. Čermák i Mertiňák wygrali 73 proc. piłek przy własnym podaniu i dwa razy odebrali Fyrstenbergowi i Matkowskiemu serwis.

Przed rokiem polscy debliści po raz pierwszy wystąpili w półfinale Masters. W tym roku w rozgrywanym po raz pierwszy w Londynie turnieju pokonali liderów rankingu, broniących tytułu Daniela Nestora i Nenada Zimonjicia, potem przegrali w super tie breaku z Bhupathim i Knowlesem. Trzeci mecz był ich zdecydowanie najsłabszym i nie powtórzą swojego ubiegłorocznego osiągnięcia.

Finały ATP World Tour, Londyn
kort twardy w hali
czwartek, 26 listopada 2009

3. kolejka deblowej grupy A
Nestor / Zimonjić - Bhupathi / Knowles 6:4, 7:6(9)
Čermák / Mertiňák - Fyrstenberg / Matkowski 6:4, 6:4

[table]{"headers":["<\/b>","<\/b>","mecze<\/b>","sety<\/b>"],"data":[{"class":"no-class","data":["1<\/b>","Mahesh Bhupathi \/ Mark Knowles (Indie\/Bahama, 3)","

2-1","
3-3"]},{"class":"no-class","data":["2<\/b>","Franti\u0161ek \u010cerm\u00e1k \/ Michal Merti\u0148\u00e1k (Czechy\/S\u0142owacja, 5)","
2-1","
4-2"]},{"class":"no-class","data":["3<\/b>","Daniel Nestor \/ Nenad Zimonji\u0107 (Kanada\/Serbia, 1)","
1-2","
2-4"]},{"class":"no-class","data":["4<\/b>","Mariusz Fyrstenberg \/ Marcin Matkowski (Polska, 8)","
1-2","
3-3"]}]}[/table]
wcześniejsze mecze:
Fyrstenberg / Matkowski - Nestor / Zimonjić 6:4, 6:4
Bhupathi / Knowles - Čermák / Mertiňák 6:3, 6:3
Bhupathi / Knowles - Fyrstenberg / Matkowski 3:6, 6:4, 10-7
Čermák / Mertiňák - Nestor / Zimonjić 6:3, 6:4

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (2):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×